czwartek, 20 marca 2014

Gowina Wersal, czy wersalka?

Jarosław Gowin pozyskał do startu z listy wyborczej Polski Razem do Parlamentu Europejskiego dawną szychę z Samoobrony, Krzysztofa Filipka. Tym samym obwieszczając, że w Brukseli Wersalu nie będzie. Na Twitterze tłumaczy, że to dobry kandydat, bo "przynajmniej nie roi się u nas od ex-PZPR, jak w PiS i PO.

Przynajmniej mamy wiedzę, czym Polska Razem różni się od innych partii. Nie jest do tego przekonany Marek Migalski, który jest zastępcą Gowina w Polsce Razem. Na tymże Twitterze zakomunikował: "Może Filipek zostanie liderem tej partii na Śląsku? Zapraszam. Zrobię mu miejsce".

Migalski myślał o Wersalu. Błąd. Filipek to barwna postać. Niczego się nie boi, mimo iż ma tylko wykształcenie zawodowe, ale za to jakie CV. Migalski powinien docenić, a nie od razu sieje zamęt w nowym podmiocie politycznym.

Filipek był przecież sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. Czy Migalski może się pochwalić takim wysokim stanowiskiem, oprócz zapewnienia byłego premiera, że może zostać nawet prezydentem RP. Podkulić ogon, wpuścić Filipka na szefowanie na Śląsku, oddać mu "jedynkę" na liście wyborczej do PE - i poczekać do wyborów prezydenckich.

Migalski książki pisze, a Filipek mówi i to się zapamiętuje. W każdym razie ja pamiętam, jak w głośnej seksaferze oskarżała go ekspertka Samoobrony, a Filipek jak doktor kilku profesji odpalił: "gdybym znalazł się na bezludnej wyspie, to wolałbym, aby rasa ludzka wyginęła".

Wersalu nie będzie. Plusem Filipka, który mógłby uwzględnić Migalski, jest to, że wyszedł z Samoobrony i utworzył, jak Gowin po odejściu z PO, Partię Regionów (na Boga, to nie ta partia od Janukowycza, to nasza, swojska). I to z kim utworzył? Z Danutą Hojarską - dawną gwiazdą z Wiejskiej.

Jak wyglądają parytety w Polsce Razem? Kto oprócz prof. Krystyny Iglickiej-Okólskiej jest w partii Gowina? Hojarska mogłaby poprawić parytet, tym bardziej, że jest obstukana w posłowaniu.

Migalski powinien trzymać kciuki za powodzenie Polski Razem, a nie rozbijać jedności. Gowin buduje partię oddolnie, a tam na dole nie ma Wersalu, najwyżej wersalka, na której może Filipek "wolałby, aby rasa ludzka wyginęła". Łatwo się nie podda.

Nie będzie Wersalu, za to będzie wersalka.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz