poniedziałek, 31 marca 2014

Szef RepublikaTV zrezygnował, obowiązki przejęli Wildstein i SakiewiczPiotr Barełkowski nie stoi już na czele RepublikaTV. Jego obowiązki przejęte zostały przez dziennikarzy z charakterystyczną prawicową dykcją Bronisława Wildsteina i Tomasza Sakiewicza.

Czy to tylko przejęcie obowiązków? Czy przejęcie telewizji? A to dwie różne sprawy.

W środku sezonu szef rezygnuje tylko wtedy, gdy interes się wali. A do tego telewizja jest na starcie. Skrzydeł nie rozwinęła, ba - to zaledwie poczwarka. A poczwarki się nie opuszcza. Chyba, że kokon był niszczony przez niepokornych.

Pieniądze nie spływały ze sprzedaży sygnału w kablówkach. Reklam niemal żadnych. Zresztą w tej telewizji reklamy byłyby ciekawsze niż wywody trotylowe Gmyza, albo pochwała nacjonalizmu przez Ziemkiewicza.

Jeżeli poczwarka nie została zjedzona (skonsumowana poprzez honoraria), to w co teraz się przepoczwarzy? Znając prawicową dykcję Wildsteina i Sakiewicza, będzie to jeszcze bardziej nie do strawienia dykcja uszu i oczu.

Istotnym też może być, że zbliża się 4. rocznica katastrofy smoleńskiej. Rozchodziły się oczekiwania Barełkowskiego i obecnego p.o. Sakiewicza, który w trakcie kijowskiego Majdanu proponował taki Majdan pod Pałacem Prezydenta w rocznicę smoleńską.

Albo RepublikaTV zemrze z braku fachowego menadżerowania, albo przeistoczy się w takiego insekta medialnego, że nie będzie można już jej ramówkę nazwać standardowym kąsaniem. To może być nie giez, ale bies.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz