piątek, 6 grudnia 2013

Karnowskim Wampiry Roku, a może nawet Wampiry Dekady - zasłużyli na to


Braciom Karnowskim należy się coś więcej, niż coroczna Hiena Roku - jak chce Hanna Lis. Oni zasłużyli się wyjątkowo w wypaczaniu opisu rzeczywistości, o kilka długości wyprzedzili inne podobne im media. Wzorcem z Sevres pozostaje okładka "wSieci": Donald Tusk w Smoleńsku w dniu katastrofy z grymasem na twarzy i naprzeciwko niego zdziwiony Putin.

Ten wzorzec został kupiony przez innych, przez "Do Rzeczy", a szczególną atencją obdarzył go Antoni Macierewicz. Jego szkoła.

Hanna Lis chce Hienę Roku jednak za inną przymiarkę Karnowskich do własnego wzorca. Za newsa na portalach wSumie i wPolityce o odchodzącym z "Panoramy" 70-letnim Andrzeju Turskim. Katolicyzm Karnowskich to nieprzebrana miara miłości chrześcijańskiej do bliźniego, dopatrzyli się w zasłużonym dziennikarzu pijaństwa jego, a przy tym powołali się - to ich sznyt firmowy - na "anonimowego informatora".

Pewnie i tym razem nie podadzą źródła tego informatora, bo powiedzą, co im grozi. Jak przy komentarzu do smoleńskiej fotografii Tuska - "Dogadani?" - tym razem też zastrzegą się, że są dogadani z "anonimowym informatorem".

Karnowscy taki uprawiają prawicowy sznyt dziennikarski "dogadanych". Turski zmaga się z nowotworem i cukrzycą. "Anonimowy informator" "dogadanym" Karnowskich zapomniał jakoś o tym donieść. Ale władze TVP pozywają dogadane portale Karnowskich. Nawet umieścili na nich sprostowania, czego TVP się domagał, ale z takim sznytem Karnowskich, komentarzem wzorca z Sevres "dogadani", że wyszło jeszcze bardziej, że Turski balował w andrzejki.

Andrzej Turski trafił na oddział reanimacji do szpitala. Był trzykrotnie reanimowany, jego stan jest nader poważny. Dlatego uważam, że Karnowskim należy się coś więcej niż Hiena Roku, jakieś szczególne wyróżnienie honorowe za całokształt: Wampiry Roku, a może nawet Wampiry Dekady.

Więcej>>>

2 komentarze:

 1. Tym sk***lom nie należy się nic - tylko porządny wp****ol w ciemnej ulicy.
  Sorki, ale mnie poniosło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś ktoś im przywali, że zostaną tylko po nich smarki.

   Usuń