poniedziałek, 18 maja 2015

Duda blokuje etat młodym ludziom na UJ


Widmo porażki wyzwoliło w prezydencie Bronisławie Komorowskim lwa debaty. Dał czadu w niedzielnej szermierce słownej z kandydatem Jarosława Kaczyńskiego, Andrzejem Dudą. To Komorowski zaprezentował się, jak młodszy z większym wigorem. Sztab wyborczy prezydenta nareszcie odrobił pracę domową.

Najlepsze uderzenie przyszło z okolic pięty Achillesa obecnej sytuacji młodzieży w kraju. Rynku pracy. M.in. z powodu miejsc pracy uciekają z kraju.

Duda nie omieszkał uderzyć w tony braku miejsc pracy dla ludzi młodych. Wówczas to Komorowski zapytał:

- Niech pan powie, czy pan przypadkiem nie blokuje etatu na uczelni wyższej w Krakowie od dziewięciu lat?

Na tak postawione pytanie Duda się zapultał:

- Panie prezydencie...

- Blokuje pan, czy nie blokuje? - dociskał Komorowski. - I to jest właśnie różnica między teorią a praktyką!

To największy triumf tej debaty. Prezydent kandydatowi pokazał gołosłowność jego teorii i praktyczny fałsz.

A dzień po debacie, czyli dzisiaj w poniedziałek newsem dnia może być to, iż na wiecu Komorowskiego w Krakowie studentka prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego zaapelowała do Dudy:

- Niech pan zwolni dla nas etat.

Jak postąpi Duda? Pojedzie do Krakowa i złoży wymówienie, bo tego telefonicznie ani korespondencyjnie nie idzie załatwić?

Duda będzie świecił własną twarzą, jako blokujący pracę dla młodych. Nie zazdroszczę mu, jego sztabowi, ani Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ten jeden cios Komorowskiego mógł zburzyć domek z kart, który tak misternie był budowany przez całą kampanię wyborczą. Złuda PiS.

Więcej >>>

1 komentarz:

  1. Radzę przeczytać, a później mądrzyć się jak Komorowski i ta sprzedajna Q.wa Kamiński.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,143907,17937771,Duda__blokuje_etat____co_to_znaczy___Od_dziesieciu.html#MT

    OdpowiedzUsuń