środa, 15 czerwca 2016

Republika bananowa, w której prawem jest wola prezesa


PiS uznał, że walka z Trybunałem Konstytucyjnym została wygrana, że w Polsce nie obowiązuje Konstytucja RP, a tylko wola prezesa.

Ten porządek bezprawia zakłócił PiS-owi sędzia Trybunału Konstytucyjnego z ich nadania i poręczenia, adwokat smoleński, Piotr Pszczółkowski.

Sędzia Pszczółkowski przewodniczył składowi Trybunału Konstytucyjnego ws. zwolnionego dyscyplinarnie policjanta.

Pszczółkowski po rozprawie powiedział: - To rozstrzygnięcie ma charakter wyroku.

Pisowski sędzia śmiał tak nazwać! Wszak od marcowej rozprawy, gdy TK wydał wyrok na ustawę naprawczą PIS, iż jest niezgodna z Konstytucją, rząd nie uznaje wyroków TK, które są dla rządu opiniami, w posiedzenia sędziów TK - spotkaniami.

Sędzia pisowski TK domaga się, aby wyrok był respektowany i opublikowany.

Rzecznik PiS Beata Mazurek powiedziała, że nie rozumie postawy sędziego pisowskiego. Jeżeli się uwzględni jej wiedzę i wykształcenie, to nie musi rozumieć, gdtż to niemożliwe, bo to przedszkolanka.

Widocznie dzieci uciekały przed nią, bo nie pojmuje logiki. Taki są kadry PiS.

Nie lepszy jest szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który rozbrajająco powiedział, że czeka, aż odejdzie - w grudniu - przewodniczący TK prof. Andrzej Rzepliński. A tak w ogóle ciemny lud nie przejmuje się prawem, o czym mają świadczyć sondaże poparcia dla PiS.

Ale się zdziwią po grudniu, bo pisowski przewodniczący - jak Pszczółkowski - może przestrzegać prawa.

PiS za wolą prezesa Kaczyńskiego ani myśli przestrzegać prawa polskiego, ani międzynarodowego, którego Polska jest sygnatariuszem, bądź przyjęła zobowiązania wstępując do Unii Europejskiej.

Bezprawie PiS dostaje skrzydeł, latać będą świnie i byki zgodnie z wolą prezesa. A jak ktoś tego nie dojrzy, to aplikant Ziobro i mamrot Błaszczak mu pomogą, aby przejrzał na oczy.

Polska dojrzała by być republiką bananową. O czym wokół szwargocą pisowkie barany, pardon: banany, jako to Mazurek, Terlecki, etc.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz