środa, 29 czerwca 2016

Waszczykowski, pozer, a nie dyplomata. Podobnie jak jego prezes


Unia Europejska dla PiS jest tworem wtórnym, który można wykorzystać finansowo, ale jej byt nie jest warty pierwszorzędności.

Najważniejsze jest rządzić w kraju za wszelką cenę, naruszając normy prawne i demokratyczne.

Polska została zdegradowana na arenie zewnętrznej, bo PiS zajął się podporządkowaniem swojej władzy wszystkich elementów rzeczywistości w kraju.

Czy Jarosław Kaczyński ma plan? Nie, bo planem wszak nie jest władza. Planem byłaby współpraca, tworzenie wspólnoty, ale PiS nie potrafi prowadzić dialogu, negocjować, zawierać kompromisy.

Trzeba potrafić. A jak nie ma się takich kompetencji, zawłaszcza się, co możliwe. Udaje się to w kraju, na zewnątrz zostaliśmy krajem drugiego sortu, a po reformie UE - zostaniemy w drugiej prędkości, a z czasem może się stać, że bez żadnej prędkości. Jako porzucony wolny elektron, który szybko wpadnie w strefę wpływów wschodniego mocarstwa.

Taka jest droga PiS, koleina. Tj. wykolejanie Polski.

Po Brexicie PiS nagle odkrył, że nic nie ma w rękach. Bo takim nikim jest nieogolona Anna Fotyga o siwych wąsach i w spodniach - Witold Waszczykowski.

Waszczykowskiego stać tylko na pozór działania, bo nikt znaczny nie chce z nim rozmawiać. Bo nie potrafi stworzyć skutecznych narzędzie dyplomatycznych.

Polska nie została zaproszona na rozmowy sześciu założycielskich państw UE, ani na żadne związane z tym konsultacje, więc Waszczykowski uciekł się do pozorowania, to najlepiej mu wychodzić.

Specjalite de la maison PiS - pozoranctwo.

Pozorant Waszczykowski zaprosił do Warszawy przedstawicieli dyplomacji państw, które zostały pominięte w rozmowach: "Co po Brexicie?"

I co z tego pozerstwa mogło wyjść? Załość. Politowanie. Taka jest wartość PiS. Niestety, żałość i politowanie wyjdą nam bokiem.

Pozerstwo, a nie rzeczywiste wartości. Alternatywna rzeczywistość, chciejstwo, bo tym żyje prezes PiS - bez kontaktu z realnością. Władza dla władzy. A to może skończyć się tylko jednym - katastrofą.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz