wtorek, 14 czerwca 2016

Waszczykowski i Błaszczak - Kononowicze+ od dyplomacji i policji


Bez znaczenia są tacy "politycy", jak Witold Waszczykowski, czy też Mariusz Błaszczak. Oni o niczym nie decydują. Nie są do tego zdolni, gdyż ich profesjonalność jest żadna, by nie napisać, iż takiej nie mają.

Decyzje są w głowie Jarosława Kaczyńskiego, który je przekazuje, albo nie.

Z pewnością przekazane zostały kwestie dotyczące, jak maja się zachować Waszczykowski w sprawie odpowiedzi Komisji Europejskiej dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego.

Zaś Błaszczak dostał od prezesa "opinię" w sprawie krytycznej opinii Komisji Weneckiej o ustawie o policji.

Jakie otrzymali dyspozycje Waszczykowski i Błaszczak? Nie! Nie przestrzegamy żadnych umów międzynarodowych, nie podporządkowujemy się do prawa międzynarodowego, ani tym bardziej  - olaboga! - nie obchodzą nas standardy demokratyczne.

A co to takiego jest? - standardy! Och! Jeżeli nie powstały w głowie prezesa, więc ich nie ma. Obowiązują standardy pisowskie.

Takich osobników, jak Waszczykowski, Władysław Bartoszewski nazwał dyplomatołkami. Zdaje się, że prezes przećwiczył na Waszczykowski ten słynny już wzorzec z Sevres: element animalny, bo pojęcie o nowoczesności minister dyplomacji ma animalne. Po byku.

Ale ja wolę zarówno w stosunku do Waszczykowskiego, jak i Błaszczaka, ów pisowski dodatek do rzeczownika.

Obydwaj są dla mnie Kononowicze+.

Kononowicz+ od dyplomacji powiedział o odpowiedzi Komisji Weneckiej, iż nie odbowiązują rząd PiS żadne terminy, a ten upływa w najbliższą środę.


Zaś Błaszczak Kononowicz+ o ustawie o policji, która jest ustawą bezprawia, iż "my jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo Polaków".

Błaszczak Kononowicz+ nie zrozumiał, że Komisja Wenecka wyrażała się, iż bezpieczeństwo prawne Polaków jest zagrożone przez PiS, a nie przez terrorystów.

Prawo PiS jest bezprawiem, jest zagrożeniem dla Polaków. Czy Kononowicz+ od policji Błaszczak jest w stanie to pojąć? Nie! Bo prezes mu tak powiedział i Kononowicz chodzi i klepie po mediach.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz