sobota, 23 sierpnia 2014

Merkel nie dała się ograć Putinowi


Angela Merkel w Kijowie to pokaz, iż tylko Niemcy chcą i potrafią rozgrywać konflikt Ukrainy z Rosją. Zachód zawodzi, zawodzą Stany Zjednoczone.

Polska została z tych negocjacji wypchnięta. To pokazuje, iż nie tylko polska dyplomacja, ale klasa polityczna w najwazniejszych sprawach musi mówić jednym głosem.

Radosław Sikorski nie dostał wsparcia opozycji i łatwo było go wykluczyć. Rosjanie w wykluczaniu, w dewastowaniu, są mistrzami świata.

Tylko Merkel nie dała się ograć. Uważam, iż Putin przegrywa batalię o Ukrainę. I przegra ją, a to także może skończyć się jego przegraną na Kremlu.

Ukraina dobrze rozegrała konwój, nie dała się sprowokować, na co liczył Putin, który takie gierki będzie prowadził dalej i będą one coraz groźniejsze.

Niestety w tej części Europy pokój mamy za sobą. Czekają nas niezliczone konlikty, bo Rosję tradycyjnie spacyfikowała klasa oligarchów, ograbiła naród rosyjski. Będą za wszelką cenę starali się utrzymać dobra i władzę, a te utrzymuje się poprzez wywoływanie konflików.

Będę na te tematy pisał. Dzisiaj tylko pobieżnie, bo nie mam za wiele czasu.

Więcej na te tematy tutaj >>>


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz