poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Co kryje się w ks. Oko?


Jeden z bardziej ulubionych tematów duchownych - seks. Jak on się ma do mechanizmu celibatu? Więcej na ten temat do powiedzenia miałby uzdolniony freudysta, albo seksuolog. Tymczasem powszechnie znanym duchownym ks. Dariuszem Oko zajął się filozof Marcin Bogusławski, pracownik Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego.

Zajął się w ten sposób, że narzędzia filozoficzne - duchowe, intelektualne - padły mu przy postawie ks. Oko. Więc Bogusławski zdecydował się na narzędzia moralne.

Mianowicie filozof zwrócił się ze skargą w liście do szefa Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego i rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II prof. Wojciecha Zyzaka o pomoc w nawróceniu ks. Oko na drogę chrześcijanina, a nie poganina z nożem w zębach.

Ten nóż błyska, gdy ks. Oko wyraża się o homoseksualistach. Póki co, rytuał przy ołtarzu nie jest rytuałem składania ofiar z homoseksualistów na cześć jakiegokolwiek bóstwa. Oto cytat, który powinien pogrążyć ks. Oko, aby już nigdy nie mógł wykonywać swego zawodu, bo po prostu do niego moralnie nie dorasta:

"we krwi tego pederasty, który jest stroną nastawiającą się, płynie rozcieńczona, ale jednak gnojówka". To jeden z tysiąca cytatów, które deprecjonują ks. Oko.

Czy godzi się komukolwiek porównać krew do gnojówki? Ks. Oko doszedł do wniosku, że jemu godzi się używać takich metafor.

Bogusławski przypomina art. 47 Konstytucji RP o prawie "do ochrony życia prywatnego, czci i dobrego imienia oraz decydowania o życiu osobistym". Filozof zacytował Katechizm Kościoła katolickiego dotyczący osób homoseskualnych, którym należy się "szacunek, współczucie, delikatność".

W jakiej to oborze snuje sie porównania krwi do gnojówki? - chciałoby się zapytać ks. Oko w kwestii delikatności. Czy abp Gądecki odpowie, czy podejmie stosowne kroki? A także rektor? Do tej pory nie słyszeli  ks. Oko?

A może znajdzie się odpowiednik Małgorzaty Marenin i zaskarży duchownego? Może prezydent Bronisław Komorowski, strażnik Konstytucji, postawi do pionu ks. Oko, który ma problemy z seksem.

Nad ks. Oko winno odbyć się jakieś konsylium. Obawiam się, że nie jest on z klasy kleru, gdyż pod sutanną i w jego duszy kryje się byt proweniencji małoludzkiej.


Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz