sobota, 11 kwietnia 2015

Kaczyński w Kościele z kagankiem smoleńskim


Ile jest w Polsce Kościółów katolickich? - zastanawiają się żurnaliści i nie tylko. A jeżeli jest więcej niż jeden podstawowy, to jakie to Kościoły, czyli kto w nich rządzi?

W jakimś sensie klerowi może wydawać się, że rządzi Polakami, bo całkiem spora część rodaków chodzi na msze, przyjmuje sakramenty, łoży na tace.

Kler niespecjalnie chce przyjmować do wiadomości, że katolicy mają inny stosunek do wartości, które są definiowane przez biskupów. W tym względzie widać wyraźną cezurę wartości między funkcjonariuszami kościoła, pasterzami a owczarnią. 79 proc. badanych (a więc niemal tyle samo katolików) jest za in vitro, 72 proc. za antykoncepcją i tyle samo dopuszcza możliwość aborcji.

Ki diabeł? Hierarchowie swoje, owieczki swoje. A to sfera najwrażliwsza - moralność. Rozjeżdżają się wartości chrześcijańskie, przepraszam: katolickie. Wychodzi, iż personel Kościoła nie naucza, tylko poucza.

Kościół nie przekonuje do wartości, Kościół nakłada kaganiec wartości, bo tak mu wyszło z Ksiąg, praw naturalnego i Bożego, które warto to pamiętać, iż nigdzie nie są spisane, gdyż to tylko interpretacja Starego Testamentu i Ewangelii o rodowodzie duchowo-intelektualnym sprzed 2 tysięcy lat, a nawet więcej.

Kościół jest bezradny wobec swojego majątku żywego, ruchomego, który rozłazi się ze swoimi wartościami. Rozłazi i może nie wrócić, dlatego Kościół wezwał na ratunek polityków. Ci nie zawiedli, bo każda możliwość omamienia elektoratu ich interesuje. Stawiła się partia PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, który dawne sądy o hierarchach i o. Tadeuszu Rydzyku podwinął, jak ogon, a nawet nie wystawia swoich rożków.

Do niedawna mogliśmy sądzić, iż Kościołem twardym, ortodoksyjnym rządzi ojciec z Torunia. Coraz bardziej widać, iż jednak kler zgłosił się za potrzebą u Kaczyńskiego i ten zaczyna rządzić w Kościele nową miotłą. Na celebrze 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes PiS pochwalił kogo trzeba i buławy wręczył kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi, Tadeuszowi Rydzykowi, tudzież odświeżył szarzę generalskie i pułkownikowskie biskupom.

Kościół w Polsce mamy polityczny, a więc w kwestii wiary - zagubiony. I w tym Kościele chce przejąć dowodzenie Kaczyński. Kościół w kwestii wiary nie zdał egzaminu, ale wiele wiary może wlać prezes PiS, tym bardziej, że niesie w wianie - dobro czysto polskie - kaganek smoleński.

Więcej >>>

1 komentarz: