niedziela, 12 kwietnia 2015

Komorowski versus Duda. Prezydent odzyskuje inicjatywę


Prezydent Komorowski odzyskuje inicjatywę kampanii wyborczej. Przestaje się bronić przed ciosami sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, bo ci wyprztykali się z pomysłów. Faworyt Kaczyńskiego ma w sobie więcej silikonu niż rasowego polityka.

Komorowski ratyfikuje wreszcie konwencję antyprzemocową, a nie tylko ustawę umożliwiającą jej przyjęcie. To może zadecydować, iż w pierwszej turze dojdzie do zerojedynkowej walki, aby nie było drugiej tury.

W tej części kampanii prezydent wygrywa walkę na spoty wyborcze. Spot prezydenta "Odwaga i odpowiedzialność" odpowiada na zapotrzebowanie bezpieczeństwa rodzin i Polski. W prezydenckim spocie jest smaczek nawiązujący do spotu z Ewą Kopacz, w którym premier dystansowała się od kłótni polsko-polskiej, w prezydenckim młodzi ludzie są zadowoleni z troski Komorowskiego o ich przyszłość. To ten moment pod drzwiami, iz młodzież może liczyć na prezydenta.

Zaś sztab Dudy wypuścił w dzisiaj w niedzielę negatywny spot o prezydencie Komorowskim, który miał tylko godzinny żywot na You Tube. Został szybciutko wycofany.

To kolejne określenie pasujące do Dudy: jętka jednodniówka. A nawet jętka godzinówka. Duda, jak jego polityczny sponsor, potrafi tylko jęczeć.

Dla elektoratu PiS-owskiego można mieć pocieszenie, iż niezłomni typu Jacek Kurski, Adam Bielan, Adam Hofman, Marcin Mastalerek z jakiejś Budy Ruskiej wyciągną za fraki dziadka z Wehrmachtu. PiS jest zdolny do takich Alternatyw, jak prezes. To specjalność jętek jednodniówek, aż ich Kaczyński wydali na margines.

Najnowszy sondaż:

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz