wtorek, 21 kwietnia 2015

PiS: kandydat na intelektualistę i kandydat na prezydenta; dwóch w jednej sprawie. Taka "teologia" PiS


Uchodzący za intelektualistę w PiS Ryszard Czarnecki ma kłopoty z semantyką i językiem polskim. Określam go "intelektualistą", bo to jest myśliciel w cydzysłowiu.

"Intelektualista" Czarnecki udzielił wywiadu ad hoc portalowi naTemat, w który przekonuje, że w kraju mamy cenzurę, a przeprowadzającemu z nim rozmowę wciska kit, iż sytuacja obecnie przypomina PRL, a może nawet czas okupacji.

Tak się napiął kandydat na intelektualistę Czarnecki, bo kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda walnął się z pieśnią katolicką. Mianowicie "wolność" pomyliła się Dudzie z "raczością". Nie pierwszy to kandydat, który ma kłopoty z językiem polskim, a jak z nim ma, to nie potrafi nazywać problemów politycznych i jakikolwiek innych istotnych dla Polski. Po prostu mu się myli.

Dość częsty to feler, w wypadku polityka PiS może być zamierzony - a to jeszcze gorzej! - zamiast śpiewać "Ojczyzną wolną pobłogosław, Panie!" Duda na strunach głosowych zagrał melodię pisowsko-kościelną "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie".

Marzy się PiS, a też z innych powodów klerowi, aby cenzura została wprowadzona. Kązdy ma jakieś marzenia, niektóre się realizują. PiS może zrealizować swoje marzenia. Mieliby usprawieliwienie dla kiepskiej jakości umysłów swoich polityków, jak Czarnecki. Do mediów przeniknęła śmieszność Dudy, nie żadna cenzura, bo na razie cenzura to obraza uczuć religijnych. I mogła ona zajść w przypadku Dudy: w kościele się nie kłamie, bo w pobliżu jest konfesjonał. Ale przypomnijmy sobie Głośny przykład z "Golgota Picnic". Ten zapis ustawowy powinien być zniesiony, bo to index, czyli cenzura.

A "intelektualista" Czarnecki popisuje się, że czytał wywiad z Jackiem Kurczewskim, z którego nic nie zrozumiał. Nie będę go omawiał, bo to uwłacza inteligencji. Należy czytać ze zrozumieniem, a jak się nie pojęło, nie przyznawać. Kandydat na intelektualistę fatalnie broni kandydata na prezydenta, stąd ta śmieszność, a nie index.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz