piątek, 11 listopada 2016

Duda klęczy, a faszyści palą flagę FaceBooka (Twarz Książki, symboliczną książkę)


Święto Niepodległości wykoleja się. PiS obchodzi wigilię święta, bo w przedzień jest miesięcznica smoleńska, pisowski kult. Zaś endecy coraz liczniejsi powinni być od święta odsunięci, bo są zagrożeniem dla niepodległości.

Niepodległość dotyczy społeczeństwa, które tworzy państwo. Pod obecną władzy wszystko idzie na opak, co doskonale było słychać w przemówieniu Kaczyńskiego podczas wigilii. Zniewolony umysł, który ocalał prezesowi po PRL-u: "Niepodległość jest dziś wyzwaniem". I prezes wyzywa. Takie tam bredzenie o "jesteśmy bliżej prawdy".

Tylko KOD się raduje, bo tym jest każde święto. Radością. Andrzej Duda zaś klęczy. Bo tym jest dla niego niepodległość - podległość klerowi.

W Wilanowie została otwarta najdroższa świątynia w kraju, symbol związków państwa z Kościołem katolickim, ale przede wszystkim symbol Średniowiecza.

Kard. Kazimierz Nycz wyklepał formułkę o zobowiązaniu, które zostało zrealizowane po 225 latach. Sejm Wielki w 1791 roku podjął uchwałę o budowie świątyni, jako wotum dziękczynne za przyjęcie Konstytucji 3 Maja.

No i co z tego? Wówczas hierarchowie byli sprzedawczykami, za co niektórzy z nich podczas insurekcji kościuszkowskiej zostali powieszeni. O tym mało się mówi.

Trzymając się tych formuł zobowiązań, to w Konstytucji 3 Maja jest zapisane, iż tron w Polsce dziedziczy dynastia Wettynów z Saksonii (dynastia królów Augusta II Mocnego i jego syna Augusta III Sasa).

Takie to zobowiązania. Świątynia Opatrzności Bożej kosztowała 200 mln zł, tyle ile wieżowiec na Mahattanie. Wszak tych pieniędzy z portfeli nie wysupłał kler, bo oni przez całe życie są na zawodowym bezrobociu.

Ale Duda sobie poklęczał w otoczeniu zniewolonej władzy PiS. Polska staje się zieloną wyspą Średniowiecza, acz w siłę rosną za pozwoleniem obecnych władz faszyści.

Właśnie dzisiaj udało im się spalić pierwszą symboliczną książkę, a nawet twarz książki - flagę Facebooka.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz