piątek, 25 listopada 2016

Zamordyzm PiS dotyka społeczeństwa obywatelskiego


No to biorą się za społeczeństwo obywatelskie. Jarosław Kaczyński trzyma za twarz swój PiS, przystępuje do zagonienia do swojego folwarku zwierząt resztę Polaków, szczególnie tych aktywnych, którzy potrafią kreować, którzy są wewnętrznie wolni, nie są podatni na kicz patriotyczny.

Niemal od miesiąca jest gotowy projekt ustawy, wg której rząd zajmie się organizacjami pozarządowymi. Projekt ma datę 31 października, a więc od kiedy "Wiadomości" TVP1 rozpoczęły nagonkę na stowarzyszenia obywatelskie.

Ponoć na czele rządowego Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego stanie Adam Lipiński.

Horrendum.

Owe centrum będzie rozporzadzało szmalem rzędu 60 mln zł (głównie unijne pieniądze) i nie pójdzie na organizacje, które kontrolują rząd, monitorują procedury demokratyczne, stoją na czele inicjatyw lokalnych, ale na jakieś pisizmy, patriotyzmy, katolicyzmy.

PiS chce chwycić nas za twarz. Partia, która uzyskała w wyborach wsparcie 19 proc. Polaków (a teraz już jest dużo mniej) chce zarządzać aspiracjami, marzeniami 100 proc. Polaków.

Zamordyzm, autokratyzm, pisizm, kaczym, Polska brunatnieje. Ten rząd jest sam w sobie oksymoronem. Głupki, które udają mądrych.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz