poniedziałek, 24 listopada 2014

Palikot do Kaczyńskiego: twój ruch


Janusz Palikot wpadł na całkiem ciekawy pomysł medialny, aby odświeżyć u wyborców zapomniany wizerunek Twojego Ruchu: złożył zawiadomienie o możliwośći popełnienie przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego i Leszka Millera, którzy stwierdzeniami, iż wyniki wyborów zostały sfałszowane, ponoszą odpowiedzialność za chuligaństwo w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Kaczyński z Millerem dopuścili się kłamstwa, bo wyników jeszcze nie było, a "ciemny lud to kupił". Ważne będą oświadczenie uczestników najścia na PKW. Jakie dla nich znaczenie miały słowa szefów dwóch parlamentarnych partii. Przemysław Wipler to były podwładny Kaczyńskiego. Chuligani w PKW (Stankiewicz i Braun) byli wspomagani przez samarytaństwo posłanek PiS. Nie widziano tam posłów SLD, ale tylko z powodu, że ich w naturze sejmowej nie występuje za dużo.

Kaczyńskiemu można przypisać sprawstwo i prowodyrstwo. Wykazać należy szkody społeczne i materialne w PKW. Jakkolwiek doniesienie do prokuratury się skończy, powinno wyborcom uświadomić, kto jest przeciw demokratycznym procedurom. Wyborcy PiS nie są do przekabacenia, to elektorat niereformowalny, ale Millera wyborcy postpeerelowscy - owszem. Palikot musi coś robić, aby Twój Ruch ruszył wreszcie z tego zera. Od czegoś trzeba zacząć odbudowywać partię.

Może Palikotowi pomóc Kaczyński, ten mieli językiem na każdy temat i zawsze nieparlamentarnie. Kaczyński chlapnie, jak na Ewę Kopacz chlapnął Urbanem. Na siebie, na elektorat nie zawsze można liczyć, Kaczyński zwykle nie zawodzi. I na to liczy Palikot, zdaje się, że mówi do prezesa PiS - nomen omen - "twój ruch".

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz