piątek, 28 listopada 2014

Prezes PiS - główny nosiciel zarazy


Czego Jarosław Kaczyński się nie dotknie, sknoci, zepsuje. Nudne jest komentować jego wypowiedzi, ale to jedna z naczelnych postaci naszego życia politycznego.

Co takiego jest w Kaczyńskim, że mu ciągle coś się wymsknie, rozum odmówi posłuszeństwa. Obawiam się, że to czego komentujący nie podejrzewają. Kaczyński jest niekopetentny jako polityk, nie wie, co mówi. A tak jest w wypowiedzi o Danii.

Prezes PiS chce budować drugą Danię (Kaczyński tak ma. Tylko drugie: Węgry, Turcje, teraz Dania - "drugi po Tusku, teraz drugi po Kopacz"). A pierwsza Polska - to nie łaska?

Prezes chce drugiej Danii, ale nie z jej obyczajami. No i w tym wypadku prezes nie wie, co mówi, na jakim gruncie intelektualnym się porusza. Dobrobyt to są obyczaje. Dobrobyt wszystko zmienia. Jak zwykle Kaczyński nie doczytał ani klasyków antropologii, polityki, socjologii. Wsypa typowa dla niego.

Ale wsypa podstawowa to znajomość w kwestii pedofilii, która wg naszego poligloty jest w państwie duńskim akceptowana. Jakiś Błaszczak, Sobecka, Hofman, Mastalerek mogli mu taką bzdurę podszepnąć. Poruszyło to ambasadora Danii w Polsce, który zaprasza Kaczyńskiego do ambasady po materiały o Danii.

Kaczyński zanim się wypowie, powinien zasięgnąć wiedzy, języka u rzeczywistych znawców przedmiotu, a najlepiej porady psychologa, może nawet psychiatry. Bo takie notoryczne wpadki świadczą, iż coś buksuje w psychice prezesa PiS.

Takie insynuacje, jak ta i tysiące innych, to zaraza psychologiczna, bardzo widoczna w tej części narodu, która popiera PiS. To jest choroba społeczna i za jej postać winę ponosi prezes. Papierek lakmusowy rozumu wskazuje, że w jego wypadku jest to wskazanie pozytywne. Jest nosicielem - i do tego głównym.

Więcej >>>

1 komentarz:

  1. Tak - PiS i pan K. Może by tak pomajstrować nieco przy ordynacji wyborczej, aby po kolejnych wyborach zmienić 2/3 ekipy przy Wiejskiej? Może inaczej przeprowadzać wybory i inaczej te głosy liczyć? Kilka pomysłów na ten temat: http://blog.1i2.pl/?p=18 Zapraszam do czytania (długie) i komentowania.

    OdpowiedzUsuń