niedziela, 8 marca 2015

Bojówkarski elektorat powitał Komorowskiego w Nowym Targu


W kraju tylko prawica stworzyła swój bojówkarski elektorat. I ta specyfika dotyczy Polski. Na świecie tylko skrajności dbają o "maszerujących chłopców i dziewczynki", którzy wznoszą płomienne okrzyki, potrafią pikietować, robić uliczne zadymy. Skrajności - tj. skrajna prawica (faszyści) i skrajna lewica (zadeklarowani komuniści). Reszta rusza się od wielkiego dzwonu.

W Polsce bojówkarski elektorat posiada PiS i narodowcy - często są wrzucani do jednego worka, ale to w dalszym ciągu odmienne środowiska z różnymi emblematami partyjnymi.

PiS usilnie pracuje nad swym elektoratem bojówkarskim, którego domem jest ulica. Jarosław Kaczyński "dopieszcza" ich co miesiąc w marszu dla pomnika i "prawdy smoleńskiej". Ale inne pomniejsze instytucje silnie też pracują nad obliczem bojówkarskim, aby uderzać tą uliczną pięścią we wrogów PiS.

Póki co wrogiem Kaczyńskiego, Andrzeja Dudy i PiS są politycy Platformy. Jutro ta sytuacja może się zmienić i bojówki wcale nie muszą być pod politycznym skrzydłem PiS. Gdyż kibole, Solidarni 2010, Kluby Gazety Polskiej mogą być przejęci przez inną bardziej radykalną prawicę.

To właśnie ten bojówkarski elektorat "powitał" Bronisława Komorowskiego w Nowym Targu skandowaniem "Witaj, Szogunie!".

Elektorat nie wie, o co z tym szogunem chodzi. Także publicyści prawicowi nie znają się na ceremoniale japońskim, aby stwierdzić, czy wykroczył Komorowski poza protokół dyplomatyczny.

Nie o to jednak chodzi. Chodzi o antysentyment do prezydenta wywodzącego się z Platformy Obywatelskiej. W Nowym Targu uruchmiony został ten elektorat bojówkarski, który przetwarza prawicowy przemysł pogardy na takie właśnie okrzyki o Szogunie.

Przecież trudno sobie wybrazić, aby Andrzeja Dudę, bądź Jarosława Kaczyńskiego wybuczał, wygwizdał, elektorat liberalny. Po pierwsze ochroniarze pisowscy do tego nie dopuszczą. Po najważniejsze, komu by się chciało demonstrować uczucie nienawiści, a właśnie czymś takim żywią się bojówkarze z elektoratu PiS i ci, którzy powitali szogunem prezydenta RP Komorowskiego. Widocznie prawica tak w kraju ma, uważa, że z grymasem nienawiści im do twarzy.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz