wtorek, 17 marca 2015

Duda mami repolonizowaniem banków, bo tak dyktuje mu patriotyzm pisowski


Andrzej Duda idzie w ślady swojego prezesa. Wszystko widzi w barwach patriotycznych, także banki mają być polskie. Duda ma zamiar je repolonizować.

Warto jednak zaznaczyć, iż nie chce nacjonalizować (bo nie uzył takiego określenia). Repolonizować, czyli banki mają iść w ręce polskich właścicieli. Jak chciałby Duda tego dokonać, nie dowiedzieliśmy się.

Zakomunikował to w stylu show i stanął przed siedzibą Komisji Nadzoru Finansowego. Można było się spodziewać, że będzie bronił SKOK-ów, bo to KNF obnażyło defraudację pieniedzy kas Stefaczyka przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego i jego najbliższych.

Nie! Duda uderzył z flanki patriotycznej, banki repolonizować. Gdyby polscy kapitaliści mieli pieniądze i chęci, to by repolonizowali bez udziału Dudy.

Duda nie dopowiedział, ale można się spodziewać z jego zdawkowego i patriotycznego podejścia do kapitału, iż chciałby repolonizować nacjonalizując, lub biorąc SKOK na banki przez takich zaprzyjaźnionych Biereckich.

Ależ to przerabialiśmy, gdy banki były w polskich państwowych rękach, były niedokapitalizowane, dlatego banki zostały sprzedane w prywatne ręce. Duda - nie informuje swojego ogłupionego elektoratu - iż finanse nie mają barw narodowych, mają barwy zysku. A one nie są biało-czerwone, albo zielone, albo innego koloru.

A jeżeli mają barwy narodowe - jak SKOK-i - to są pod parasolem partii politycznej okradane. Pożytek z tej repolonizacji byłby taki, iż zatrudnienie znalazłby aparat PiS, szybko trzeba byłoby bankom dosypywać z kasy publicznej. Czyli banki byłyby państwowe - deficytowe - gdzie zatrudnienie byłoby pisowskie, a utrzymanie polskie.

Duda zmierza śladami swego mistrza guru ignoranctwa finansowego Jarosława Kaczyńskiego. Choć Duda ma konto i na tym koncie kwoty większe niż posłowie z Wiejskiej, bo kasa spływa mu z Brukseli, to z pewnością pieniędzy nie trzyma u Biereckiego i nie złożył ich w banku repolonizowanym (znacjonalizowanym), ,gdyż szybko by mu się oszczędności brukselskie skurczyły.

Patriotyzm bankowy kanduydatowi Dudzie jest potrzebny, aby przekonać ten elektorat, który pieniędzy w bankach nie trzyma, bowiem go nie posiada, gdyż tylko taki elektorat da sie omamić repolonizowaniem.

Więcej >>> 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz