czwartek, 18 lipca 2013

Stajnia Augiasza w Watykanie


Czego się nie dotknie Franciszek w Watykanie - bagno. Niedawno mianował ks. Battistę Ricca swoim pełnomocnikiem w IOR (Instytut Dzieł Religijnych, jak nazywa się Bank Watykański), a już po tygodniu tygodnik "L'Espresso" odkrywa przeszłość papieskiego zaufanego, który w przeszłości dopuszczał się skandali seksualnych.

Ricca przez 15 lat służył jako dyplomata w różnych nuncjaturach. Gdy był w Urugwaju, wraz z nim przebywał kapitan Gwardii Szwajcarskiej, partner seksualny, który miał pokój w nuncjaturze i pracę.

Podczas pobytu w lokalu dla gejów w Montevideo Ricca został pobity, na pomoc wezwał dwóch księży, aby go wyciągnęli z tarapatów. Inny skandal dotyczy uprawiania stosunku seksualnego z młodym mężczyzną w zablokowanej między piętrami windzie. Obydwóch ewakuowali strażacy.

Skandale Ricca były otoczone zmową milczenia. Za sprawą tygodnika wyszły na jaw, więc Franciszek musi gościa potraktować relegowaniem z Watykanu i ze stanu kapłańskiego.

Watykan to zaiste stajnia Augiasza. Kto dobierze się do stajni Kościoła w Polsce? Potrzeba do oczyszczających prac niejednego Heraklesa, aby wykurzyć zło i brud moralny.

2 komentarze:

 1. Nie podoła Franciszek pracom Heraklesa,
  szczególnie tam, gdzie tronem rządzi kiesa.
  miłego dnia*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłego piątku, czy soboty.
   Także pozdrawiam.

   Usuń