sobota, 27 lipca 2013

Daltonizm patriotyczny już zaczął się na portalach prawicowych w związku z rocznicą godziny "W"


Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego tuż-tuż, a środowiska "patriotyczne" narzekają na kolory, że nie takie, jakie powinny być - biało-czerwone.

Nie przełknęli jeszcze "orła, który może", bardzo im nie smakował - nie trawią - a już się nie podobają barwy na znaczkach czczących godzinę "W" wyprodukowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Kotwica powstańcza jest bowiem w kolorach błękitnym, granatowym, zielonym i różowym. A dlaczego nie biało-czerwonym - lamentuje Agnieszka Żurek na portalu braci Karnowskich.

Ano dlatego, że tzw. patrioci zniszczyli barwy narodowe, które należy szanować, zrobili z nich kicz, utytłali w błocie wszelkich marszów, barwy narodowe wypłowiały, a przede wszystkich zostały zabrudzone nieczystościami partyjniackimi.

Estetyka świadczy o narodzie, o jego kreatywności, o szacunku do samego siebie. Biało-czerwone barwy nie są dla tzw. patriotów, ale dla Polaków, którzy muszą o nie dbać i nie nadużywać.

W Powstaniu Warszawskim walczyły wszystkie środowiska, zdaje się, że najmniej było endeków, których dzisiaj reprezentuje wspomniany portal, zapłaciliśmy za ten zryw perłami (K. K. Baczyński), które dzisiejsze wieprze chciałyby wykopywać tylko dla siebie.

Polski i barw trzeba chronić przed takim myśleniem z klapkami, myśleniem daltonistów, nietwórczym rozumieniem patriotyzmu, które w wydaniu endeków jest w istocie zbrukaniem społeczeństwa i narodu.

Znowu ci daltoniści zechcą zepchnąć naszą historię w niszę martyrologii, ale polska pamięć się obroni, bo reprezentuje całą gamę kolorów.

(zdjęcia pochodzą z realizowanego filmu przez Jana Komasę "Miasto 44", którego premiera jest zaplanowana na 1 sierpnia 2014 roku)


2 komentarze:

 1. TAK.
  Tak:
  Na ramię bron, swe gniazdo chroń!
  "Kto Ty jesteś - Polak mały,
  jaki znak Twój - Orzeł Biały!."
  To prawdziwy zryw patriotyczny,
  polskiej młodzieży czyn heroiczny.
  Nie dla własnego knajackiego interesu,
  Nie dla żądzy władzy i bałwochwalcy karesów.
  Ci, co teraz tą wartością szafują,
  czapy z głów,! na kolana!, niech swe zło odkupują.
  pozdro*

  OdpowiedzUsuń