niedziela, 28 lipca 2013

Mundial młodzieży katolickiej w 2016 roku odbędzie się w KrakowiePapież Franciszek w Brazylii zapowiedział, iż następne Światowe Dni Młodzieży (katolickiej) odbędą się w 2016 roku w Krakowie. Kardynał Dziwisz może ręce zacierać, misja się powiodło, wszak po to udał się do Rio de Janeiro. Dziwisz widząc trzy miliony osób na plaży Copacabana, żegnających Franciszka, nie mógł nie doznać gorączki spełnienia i polecił uderzyć w Dzwon Zygmunta, który w naszej historii rzadko bije.

Można sobie wyobrazić, co w tej chwili odczuwa kler. A jeszcze bardziej można przewidzieć, jak duchowni i hierarchowie będą się zachowywać, wszak ten zlot młodzieży katolickiej przewyższa przedsięwzięcie z poprzedniego roku, Euro 2012. Impreza piłkarska w porównaniu z najazdem katolickiej latorośli to będzie mały pikuś.

W związku z tym, co nas czeka? Hierarchowie wezmą się do urabiania starszych, aby przekazali im w pacht młódź, albowiem czeka nas wielka duchowa podróż z papieżem. Z pewnością na agendę powróci temat religii w szkołach. Franciszek powiedział, aby kler opuścił opłotki "dusznych zakrystii" i udał się w teren ewangelizować. A najlepszym miejscem jest oczywiście szkoła.

Powróci kwestia finansowania Kościoła przez państwo, bo szykuje się taka impreza. Mundial młodego katolicyzmu. Z czegoś to trzeba finansować, przecież nie z tacy.

O. Tadeusz Rydzyk uzyskuje do ręki potężną broń, aby deptać "w obronie TV Trwam". Dostał koncesję na multipleks cyfrowy, nie chce jednak opuścić owieczek, tak mu spodobały się procesje po ulicach polskich miast. Jakoś mu było głupio tłumaczyć, dlaczego mają przyjechać na spęd "w obronie" do Warszawy 28 września.

A obecnie - proszę. Mówił o telewizji katolickiej dla młodzieży, MTV Trwam. Powód do marszrut, jak perełka. Dostaje potężne narzędzie politycznego nacisku - "My, katolicy, chcemy tyle mediów, ilu nas jest". Niedługo redemptorysta rzuci hasło, iż kanał dla młodzieży (cyfrowy) musi młodzież świata zagrzewać do modlitwy.

Do Krakowa ma zjechać więcej młodych katolików niż jest elektoratu PiS. Rozpoczęły się przygotowania do Mundial Catholic '2016.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz