środa, 10 września 2014

Instrukcja duszpasterska jak cyrograf łowców dusz


Co się stało w Kościele, że hierarchowie produkują takie dokumenty, jak "Instrukcja duszpasterska" Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, a podpisana przez wikariusza biskupiego ks. Jerzego Adamczaka?

Przecież dużo prostszy byłby nacisk na MEN, aby z zajęć lekcyjnych wycofać etykę. A nawet podpuścić abp Józefa Michalika, bądź nowego szefa Episkopatu, abp. Stanisława Gądeckiego, że wartości chrześcijańskie stoją wyżej od etycznych.

To przecież powtórka z wyższości prawa boskiego nad prawem stanowionym przez ludzi. Czyżby organizacje przy zakrystiach nie podjęły społecznego projektu ws. zagrożenia religii przez etykę.

Dlaczego milczy poseł PiS Andrzej Jaworski, szef parlamentarnego zespołu ds. przewdziałania ateizacji Polski. Wraz z etyką ideologia ateizmu walczy z katolicyzmem na poziomie dzieci w szkołach.

Nie może być zgody na żadną apostazję zwłaszcza w kontekście, iż PiS z chwilą dojścia do władzy wpisze do Konstytucję odwołanie do Boga. Wierzysz, nie wierzysz, masz padać na kolana.

Instrukcja kaliska przypomina podobne instrukcje z lat 50. ubiegłego wieku, gdy aktywiści komunistyczni byli wyposażani w podobną argumentację dialektyczną. I szli z takimi instrukcjami w lud, jak obecnie duszpasterze.

Po prostu wiatr historii, który przywiewa obecnie takie instrukcje duszpasterskie. Chciałoby się napisać: cyrografy łowców dusz.

>>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz