poniedziałek, 5 stycznia 2015

Korwin-Mikke został wymieniony na młodszego


Kongres Nowej Prawicy rozsypał się, zanim dotrwał do wyborów parlamentarnych. Inaczej nie można odczytywać zmiany zaprzęgu w tej partii. Koń pociągowy był tylko jeden - Janusz Korwin-Mikke. Reszta to kucyki.

Tylko w tej partii, na którą głosowali młodzi, mogła zajść taka zmiana pokoleniowa. W KNP idzie młode. Korwin-Mikkego (lat 71) zastąpił na fotelu szefa Michał Marusik (lat 63).

Korwin-Mikke nie może się otrząsnąć z wrażenia, że młodzi śmieli go wymienić. Dał sobie na to dwa dni, w środę wytłumaczy: dlaczego jest dobrze.

Na razie JKM ocenia, że jest dobrze, bo jego partia KNP popiera jego start na prezydenta. Byłemu już prezesowi trzeba zwrócić uwagę, że tak sytuacja wygląda w poniedziałek, a tydzięń ma siedem dni. Do środy może się zmienić, a będą jeszcze następne tygodnie. Nie wiadomo, co młodzi wymodzą, itd.

Z takiego obrotu sprawy może się cieszyć Ruch Narodowy i PiS. Ubywa jeden przeciwnik w prawym rogu sceny politycznej. Odnotujmy: Korwin-Mikke w te klocki okazuje się być lepszy od Janusza Palikota, szybciej rozwalił partię. No, ale JKM w polityce jest od 25 lat. Przez ćwierć wieku czegoś się w kwestii rozwalania nauczył.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz