środa, 28 stycznia 2015

PiS: pasożytnictwo, a nie opozycja; to reprezentuje były minister z rządu Kaczyńskiego, Kluza


Politycy PiS wykazują bystrość umysłu, jak były minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Stanisław Kluza.

Na kłopoty frankowiczów ma jedną odpowiedź: państwo to załatwi. A drugie jest już nową mantrą pisowską: pani premier to ma załatwić.

Rząd stara się ten problem rozwiązać, a więc podładni pani premier w jej rządzie: wicepremier Janusz Piechocinski, minister finansów Mateusz Szczurek, prezes NBP Marek Belka.

Za swoje decyzje finansowe należy odpowiadać, chyba że będą w nastepstwie nieodpowiedzialności zbyt wielkim obciążeniem dla podatników.

Należy też odpowiadać za rekomendacje, ale minister PiS Kluza nawet się nie zająknął, jak to partia Kaczyńskiego walczyła o wolność w zaciąganiu kredytów.

Strona jest dostępna na portalu PiS i wielce prawdopodobne, że autorem jej jest Kluza. A może PiS swoim majątkiem (spółka Srebrna) weźmie na siebie część gwarancji frankowiczów, utworzy pulę w ramach funduszu poręczeń kredytowych z subkontem dla frankowiczów.

Kluza jak jego polityczni zwierzchnicy nie potrafi wziąć żadnej odpowiedzialności za bałagan, jak zrobili w umysłach, ale mantrę potrafi wyrzucić z siebie: pani premier to załatwi.

Żadnych rozwiązań własnych, żadnej odpowiedzialności, zrzucanie indolencji własnej na innych. To nie opozycja, to pasożytnictwo.Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz