czwartek, 10 września 2015

Uchodźców weźmy na odpowiedzialność obywatelską, a nie promila polityków


Polscy politycy nie są przygotowani na przyjęcie uchodźców (poza nielicznymi). Więc pozostaje nam jedyne wyjście: pominąć polityków.

Zwłaszcza, że politycy w stosunku do populacji Polaków to promil promila jeszcze jakiegoś innego promila. Ich wartość mieści się daleko po przecinku.

Jak powiedziała Janina Ochojska: nie chcą, niech nie przeszkadzają.

Zanim wybierzemy właściwych polityków, stwórzmy inicjatywę obywatelską. Politycy nie mogą nam przeszkodzić w obywatelstwie, w człowieczeństwie.

Dla uchodźców forma ich legalnego pobytu jest do uzyskania w Brukseli. Można więc spokojnie pominąć Warszawę.

Ziemi, nieużytków, porzuconych miasteczkach (choćby po "zaprzyjaźnionych" z minionym reżimem obcych wojskach) też jest całkiem sporo.

Unia na zagospodarowanie da szmal, a także na utrzymanie. Uchodźcy nie musieliby żebrać rządzących o pracę, mieliby ją przy budowaniu swoich sadyb, hacjend. Zarobiliby więc na samych siebie, nie musieliby liczyć na polski rząd, a więc nie zwiększyliby armii bezrobotnych.

Wszystko jest do rozwiązania siłami obywatelskimi, niepotrzebna jest żadna czapa administracyjna.

Polacy do boju! Tworzyć sensowne stowarzyszenia pomocy, bo ile można się rumienić za promile. Dobrze wam tak z wypiekami na policzkach i wstydem w sercu?

Najbardziej "podobała" mi się wypowiedź jednego takiego promila (choć to kobieta, powinienem napisać promilki). Elżbieta Witek, usta prasowe PiS, powiedziała, że:

"Zawsze byliśmy państwem bez stosów i przyjmowaliśmy tych, którzy byli prześladowani za wiarę. To zostało zapomniane".

Typowy promil i do tego pisowski. Niech wraca Witek do tej tradycji bez stosów (wieki XVI, XVII i XVIII, może sobie któryś szmat czasu wybrać), uchodźców trzeba przyjąć, pomóc im. Nie potrzebujemy takich Piotrów Skargów w spódnicy. Promil nie wie, co mówi.

Acz tradycja PiS jest ustna, a nie książkowa, bo pismo niesie zupełnie inny przekaz. PiS ma ustny przekaz dnia z Nowogrodzkiej. I promil Witek powtarza go bez refleksyjnie.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz