środa, 9 września 2015

Uchodźcy - w Polsce zabójcą od wewnątrz człowieka i Polaka jest PiS


Unia Europejska jest w kolejnym kryzysie, tym razem z powodu uchodźców. Takie szczególne byty, jak UE, są narażone na kryzysy inaczej niż duże państwa, jak USA, Rosja, czy Chiny.

Uchodźcy powodują większy kryzys od wewnątrz, kryzys mentalny, emocjonalny Europejczyków, w Polsce przejawia się to postawą choćby wpływowej partii PiS.

PiS jest partią kryzysową, jak podobne partie w innych unijnych krajach niechętne humanitarnym rozwiązaniom. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przypomniał na forum PE w Strasburgu, iż Europa tylko w tym roku przyjęła 500 tys. uchodźców.

W tej chwili państwa unijne muszą przyjąć 160 tys. uchodźców. Juncker nawet zaadresował, gdzie m.in. mogliby oni znaleźć dach na głową i asymilować się. Szef KE przypomniał Polakom, iż z naszego kraju 20 mln Polaków zasilili inne państwa jako uchodźcy.

A może być więcej, jeżeli PiS dojdzie do władzy. Ta partia nie przekona do siebie mobilnych i twórczych Polaków, wolą realizować siebie, niż żyć z zatęchłym bajorku katolicko-patriotycznym.

Ilu uchodźców przyjmie Polska? Czy przypomnimy sobie, jak to wybywaliśmy za chlebem, stabilnością i uciekaliśmy przed opresyjnością? Obecni uchodźcy ratują swoje życie i swoich rodzin w stabilnej UE.

W gruncie rzeczy Europa to kontynent uchodźców, który najsilniej kształtował się w pierwszych wiekach Naszej Ery, co widać choćby w datowaniu. Zaś USA to najbogatszy kraj świata uchodźców - i najbardziej kolorowy, twórczy, który dyktuje światu cywilizację.

Tak należy spojrzeć na uchodźców. Wnoszą twórcze drożdże. Oczywiście, mamy do pokonania mentalnego nasze skamieliny, nasze zastygłe kałuże, bajorka, jak wspomniana partia PiS.

Wczoraj na Forum Ekonomicznym w Krynicy prezydent Andrzej Duda wypowiedział obowiązujący komunikat tej partii, a dzisiaj rozpowszechniany przez polityków, którzy tylko to potrafią: chodzić po mediach i powtarzać frazy ze zmrużeniem oczu, bądź bez zrmrużenia. Jak choćby Mariusz Błaszczak, który pochwalił się złotą myślą: "Polska nie ma obowiązku przyjmowania uchodźców, tym ludziom nie grozi śmierć..."

Czy ktoś wreszcie mógłby mnie oświecić, co takiego dokonał w jakiejkolwiek sferze działalności człowieka taki człowiek, jak Błaszczak?

W takich kryzysach jak obecny z uchodźcami, PiS jest zagrożeniem dla poczucia Polaków, ich człowieczeństwa, humanitaryzmu, wreszcie wartości (aksjologii życia społecznego i indywidualnego). PiS zagraża człowiekowi wewnątrz Polaka. Zavija nas od wewnątrz, to cichy zabójca człowieka i Polaka - w takiej kolejności.

Zagrożeniem dla Europy i Polski nie są uchodźcy, ale ludzie o nieludzkich odruchach.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz