środa, 9 grudnia 2015

PiS oczekuje bezstronności. Łukaszenka też


Rządzenie PiS ma dwa wektory. Demontaż wolności, demokracji i instytucji ich strzegących. To w kraju. Oraz na zewnątrz: prostowanie mediów tudzież instytucji międzynarodowych.

Prostowanie PiS ma rozdwojony charakter grożąco-pouczający. Pogrozili już mediom: CNN, "Washington Post" i "The Economist".

Akurat palec PiS ukazał się w MSZ i jest to palec niefortunnego Witolda Waszczykowskiego.

Rozumiem, że Waszczykowski nie bedzie czytał wyżej wymienionej prasy, jak "Gazety Wyborczej". I tak go o to nie podejrzewałem.

W ogóle Waszczykowski więcej będzie miał czasu na dyplomację, bo w ogóle nie będzie czytał. Wszak poważne tytuły nie napiszą dobrze o PiS.

Chyba jednak wolałbym, aby Waszczykowski czytał, bo nie będzie miał czasu psuć, co się da. Czy w PiS dobierani są fachowcy wg klucza, aby na fachu się nie znali?

Jeszcze jeden kolega z PiS, Marek Kuchciński (a jest on marszałkiem Sejmu; poważnie!) w liście do Martina Schulza zwrócił uwage Parlamentowi Europejskiemu, iż oczekuje od niego "bezstronnosci i powściągliwości".

PE interesuje się działaniem PiS i Andrzeja Dudy wbrew Konstytucji RP. Bezprawie czuć nie tylko w kraju, ale jego swąd doszedł do PE i do mediów na drugiej półkuli.

Swąd - podkreślam - brunatny.

Marszałku Kuchciński, zostałeś wyniesiony za wysoko, nie za zasługi, a za służalczość. Będziemy się z tobą meczyć, aż PiS zostanie odsunięte od władzy.

Przerabialiśmy to w historii, ostatnio w PRL-u. Mógłbym cię z lekka skrytykować. Ale po co?

Jesteś papierowy, marszałku Kuchciński. Taka twoja waga. W jakiekolwiek debacie z fachowcem, zostałbyś zmieciony z ringu rozumu już po pierwszej szermierce słów. Boś nie z poważnej wagi intelektualnej.

PiS jest skazane na obstrukcję w mediach i instytucjach zagranicznych, ale nie Polska, Tyle tego, waszego. Naknocicie, owszem. Ale to my będziemy sprzątać.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz