środa, 24 czerwca 2015

Dudy absolutnie pierwszy projekt, a potem media i Kościół


Andrzej Duda zaczynać będzie swoje urzędowanie od odwdzięcznienia. Na pierwszy ogień idzie "Solidarność", a dokładnie Piotr Duda, z którym podpisał "postulaty związkowe".

Jak to nazwał swoim językiem prezydent elekt: "mój absolutnie pierwszy projekt". Ten absolut dotyczy wieku emerytalnego, który za sprawą Donalda Tuska został podwyższony.

Duda (ten do niedawna bardziej znanych z Dudów) wygrażał Tuskowi, czego to złego nie zrobi, ale niczego nie wskórał, bo taka jest logika dziejów. Dzisiaj związki zawodowe są zupełnie, czym innym, niż "Solidarność" była w czasie PRL-u i pierwszych latach transformacji.

Duda wyczekał i doczekał drugiego Dudy, który "absolutnie po pierwsze" będzie psuł reformy. A co się martwić, sknoci, przyjdzie drugi Tusk, to naprawi.

Fragmenty tego "absolutu" Dudy są już znane, niczego istotnego nie wnoszą, ale za to bałagan "absolutny". Główne zręby psucia Dudy w kwestii obniżenia wieku emerytalnego to: dobrowolność przechodzenia na emeryturę w połączeniu z 40-letnim okresem składkowym. Przynajmniej przybędzie urzędników, którzy będą interpretowali bałagan prawny Dudy - zaznaczam, do czasu, gdy drugi Tusk przyjdzie i naprawi.

Lista postulatów pierwszego Dudy, które podpisał Duda elekt jest większa, postulaty rzecz jasna polegają na psuciu. Ale to nie Dudy zmartwienie, on jest przecież prezydentem PiS.

Warto w tym momencie podkreślić inny aspekt "absolutnych" prerogatyw Dudy. On jest prezydentem, a nie parlamentem, ani tym bardziej rządem. Och ten ciemny lud, przepraszam: elektorat, który go wybrał!

Tak zatem wygląda pierwszy "absolut" Dudy". A jaki będzie Dudy "mój sbsolutnie drugi projekt"? Nie wiem. Ale niech zgadnę. Media, albo absolut dotyczący Kościoła. Przecież kingmaker Jarosław Kaczyński nie będzie dzielił się logoreą w niszowej TV Republika, a w TVP. No i trzeba "zapłacić" za używanie ambon, jako trybun, bo ratowanie hostii to za mało.

Takie są "abolutnie zasadnicze projekty Dudy", który napsuje w stylu pisowskim. Cóż, przyjdzie drugi Tusk i będzie spuściznę Dudy "absolutnie" odkręcał.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz