piątek, 8 stycznia 2016

Platforma chyba wyprowadziła się z Sejmu. Przynajmniej jest .Nowoczesna Ryszarda Petru. Brawo dla tych ostatnich


Co się dzieje z Platformą Obywatelską? Czy wyprowadzili się z sali sejmowej przy Wiejskiej? I gdzie ich można zastać? Bo chciałem "podziękować" im za zmarnowany głos 25 października 2015 roku.

Ryszard Petru ma rację. Jest liderem opozycji parlamentarnej.

.Nowoczesna ma już gotowe 3 projekty ustaw, które w przyszłym tygodniu zostaną zgłoszone do laski marszałkowskiej, acz marszałek Marek Kuchciński nie jest zbytnio kumaty, jaki też ma pastorał ustawodawczy w rękach.

Petru odbiera sztandar Platformie, bo jedna z ustaw będzie dotyczyła ograniczenia finansowania partii z budżetu państwa.

Zaś najświeższa gwiazda .Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz wystartowała z blogiem. W pierwszym wpisie przemawia do czytających, aby nie byli letni, bo PiS zamrozi nam demokrację.PiS szykuje polskiemu prawu ustrojowemu Syberię. Kaczyński chce nas skuć w nacjonalizmie, a to w naszej geopolityce może skutkować utratą nawet niepodległości.

W przestrzeni publicznej jest coraz mniej idei otwartych na Europę i świat. Jeżeli Platforma nie może, albo już nie potrafi, zostaje przynajmniej .Nowoczesna.

Petru wie, o co w tej chwili toczy się stawka. On i posłowie .Nowoczesnej potrafią obnażać pochodzenie rządzącego PiS: z brunatnego skansenu.

I uwaga! Opozycja na ulicach jest silniejsza niż ta w cieplarnianych warunkach w gmachu przy Wiejskiej.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz