poniedziałek, 25 stycznia 2016

Z Dudy wyszło szydło, z prezesa też wyjdzie szydło w stosunku do Dudy


Wywiad Andrzeja Dudy dla tygodnika "wSieci" daje podstawy do wszczęcia procedury impeachmentu w stosunku do prezydenta. Z Dudy wyszło szydło.

1. Prezydent Duda nie rozumie roli Trybunału Konstytucyjnego, a tym samym nie rozumie roli, jaka prezydentowi jest przypisana w stosunku do Konstytucji.

2. A jeżeli rozumie, ale politycznie mu się nie opłaca, wobec tego Dudzie brak walorów charakterologicznych, aby pełnić funkcję głowy państwa.

Przecież Polacy nie chcą mieć prezydenta nie znającego funkcji, która nakłada na niego obowiązki. A przede wszystkim Polacy nie chcą mieć prezydenta bez charakteru. Prezydenta plasteliny, prezydenta bez właściwosci.

Procedurę impeachmentu powinna wszcząć opozycja parlamentarna.

Co? PiS nie pozwoli na usunięcie Dudy?

Tak. Dzisiaj nie pozwoli, ale znamy Jarosława Kaczyńskiego. Przyjdzie taki dzień, że ściganie padnie na Dudę i wówczas taki wniosek o usunięcie Dudy z urzędu będzie, jak znalazł.

Kaczyński szybko zacznie ścigać swoich, zwłaszcza gdy sondaże mu zdechną. Prezes PiS staje się wówczas sojusznikiem opozycji. Tak było w 2007 roku. Dlaczego rok "2007" miałby nie przyjść już pod koniec 2016?

Zresztą Kaczyński nie jest taki, jak każdy z nas. Odwidzi mu się. Jak mówią psychiatrzy, to tylko kwestia czasu. Tacy osobnicy muszą postąpić zgodnie z tym, co im leży na sumieniu. Wówczas wyjdzie z niego szydło. Dlaczego to nie on, a Duda jest prezydentem? W głowie przesa kłębi się tysiące podobnych pytań, jak węże, dlatego opuszczają jego usta z sykiem: gestapo, najgorszy sort, etc.

Ta przypadłość jest uniwersalna, sformułowana przez genialnego Freuda w stosunku do takich uniwersalnych przeciętniaków, jak prezes PiS.

Opozycjo do boju, do impreachmentu! Wyciągajcie z Dudy szydło, prezes do was z czasem się przyłączy!

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz