piątek, 1 stycznia 2016

Rok 2016 może być Rokiem Oporu, skutecznego oporu


Niedobrze zaczyna się Nowy Rok 2016. Ale można spojrzeć inaczej, choć naród (19%) oddał władzę PiS, to ten naród w większej części nie daje się zrobić niewolnikami, ma coraz lepsze elity.

19% PiS-u kurczy się coraz bardziej i pozostanie im tylko pięść kilku procent, a w zasadzie zwiędła rękawiczka. I tylko tym może uderzyć w Polskę obywatelską.

Absurdom PiS nie poddaje się Trybunał Konstytucyjny, który ma wsparcie wszystkich (dosłownie: wszystkich) autorytetów prawniczych w kraju i za granicą, ma wsparcie KOD i polityków opozycyjnych.

Trybunał stoi na straży prawa, demokracji i Konstytucji, bo od tego jest, bo po to został powołany, a nie do realizacji parcianych zachcianej partii prezesa.

Opór zaczynają stawiać media publiczne, które na swój autorytet instytucjonalny pracowały pokoleniami. PiS chce wepchnąć swoich nieprofesjonalnych "niepokornych". Opór medialny zaczyna się od radiowej Jedynki.

Rok 2016 może być Rokiem Oporu przeciw rodzimym autokratom. PiS na tej groteskowej despotii się pośliźnie, bo prezes nie ma żadnej misji, lecz jest fanatykiem. A ludzie o takich umysłach zawsze buksują, intelektualnie i duchowo nie są mobilni. Robią fikołka na skórce od banana, którą sami sobie podrzucają.

Polacy zgłupieli 25 października 2015 roku, zaczyna im (nam) przybywać oleju po tej szkodzie. Czyżbyśmy dojrzeli i uczyli się po szkodzie?

Więcej >>>

Jarosław Kurski w niewielkim materiale opisuje atak PiS.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz