sobota, 30 lipca 2016

Szydło pokrętna i niechrześcijańska


Beata Szydło niczego nie zrozumiała z nauk papieża Franciszka. Dlaczego?  Premier o uchodźach powiedziała w Radiu Kraków (warto przeczytać fragmenty tego pokrętnego wywiadu):

"Polska może dziś zaoferować pomoc właśnie w ten sposób i jednocześnie przyjmować obywateli Ukrainy, którzy do nas przyjeżdżają".

Co to znaczy "w ten sposób"? Mniejsza.

Papież Franciszek nie mówił o Ukraińcach, o Czechach też nie, mówił o uchodźcach z Bliskiego Wschodu, gdzie odbywa się ludobójstwo.

Szydło jest intelektualnie słaba, ale i ona pojmuje, jak jest zakłamana. Bo uchodźacami są Polacy, którzy zostali "właśnie w ten sposób" przyjęci w Niemczech, USA, w Wielkiej Brytanii, etc.

W Polsce żaden Ukrainiec nie ma statusu uchodźcy. A jaki to status - niech Sztdło sobie poczyta. O statusie uchodźcy nie piszą w statucie PiS - to mogę tej niezgule podpowiedzieć.

W tej chwili z Polski uchodzą Polacy przed PiS-em, przed spotwornieniem sfery publicznej, przed takimi publicznymi zakłamanymi postaciami, jak premier i jej zwierzchnik Jarosław Kaczyński, bo Polska stała się pośmiewiskiem świata, a w kraju jest zatruta atmosfera.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz