piątek, 1 lipca 2016

PiS, złodzieje demokracji


Kim są ludzie, którzy kradną demokrację? Kim są prawnicy, którzy aprobują bezprawie?

Bezprawiem jest nowy projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym w wersji PiS, który już w środę po aprobacie komisji sprawiedliwości będzie dalej procedowany i najprawdopodobniej zostanie przegłosowany.

Projekt o TK ma wiele elementów sprzecznych z Konstytucją. Nad projektem pracowali i głosować "za" będą posłowie PiS, którzy są prawnikami.

A tak naprawdę: bezprawnikami. Czyli w normalnym języku polskim: są za przestępstwem. Są sprawcami, bądź współprawcami przestęstwa.

Akcja Demokracja i Fundacja Frank Bold zorganizowały akcję "Zabierz posłowi togę", w której apelują do samorządów adwokackich i radcowskich, aby posłom prawnikom odebrały uprawnienia sprawowania zawodu.

Posłowie - szczególnie PiS - są niegodni wyuczonego zawodu prawniczego. Sprzeniewierzają się etosowi. Dotyczy to kilkunastu posłów prawników, m.in. Małgorzaty Wassermann, Bartosza Kownackiego, Arkadiusza Mularczyka, Jerzego Polaczka, etc.

Pod apelem podpisał się już 6,5 tys. głosów, który ma być dostarczony przed najbliższym posiedzeniem Sejmu. Ci prawnicy ze złamanym kręgosłupem moralnym prędzej czy później bekną.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz