sobota, 3 września 2016

PiS stacza Polskę, ale nie damy się, drodzy sędziowie


Dokąd zmierza Polska? A może inaczej powinno być postawione pytanie: dokąd się staczamy?

Temu staczaniu powiedzieli "nie" sędziowie na nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich. Sędziowie zaapelowali do opinii publicznej i mediów o wsparcie trójpodziału władzy.

Chodzi o wsparcie normalności, aby Polska nie została  wypchnięta z zachodniej cywilizacji, gdzie władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza są niezależne.

Czy mamy opinię publiczną? Tak! Przede wszystkim mamy kształtujące się społeczeństwo obywatelskie, które w postaci KOD daje odpór bezprawiu PiS.

Przed KOD-em daleka droga, bo ma za zadanie edukowanie społeczeństwa, pracę u podstaw. Właśnie KOD to zaczął, co tak było zaniedbane po 1989 roku, ale rzuca się przeciw niemu faszystowskie ONR. A będzie tego więcej i więcej.

Są media prywatne, bo publiczne zostały zawłaszczone przez PiS.


Drodzy sędziowie, nie damy się wypchnąć z kręgu cywilizacji zachodniej, z kręgu kultury śródziemnomorskiej, wciska nam się kit kaczyzmu, kit smoleńszczyzny, autokracji, ale to przerabialiśmy. Kaczyńskiego prędzej, czy później czeka los Janukowycza. On dobrze o tym wie, więc rzuci przeciw Polakom swoje Berkuty, tj. ONR, Obrony Terytorialne Kraju. Po to te ostatnie są budowane, w istocie jest to obrona PiS.

Wybitny autorytet prof. Adam Strzembosz aż musiał zapewnić, że sędziowie nie są "grupą kolesiów". Ależ nie porobiło.

Obronimy Polskę przed dyletantami samodzierżawia.Więcej >>>

Ewa Siedlecka podsumowuje:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz