wtorek, 23 kwietnia 2013

Google Street View obejmuje już całą Polskę

Nie masz czasu na odwiedzenie swojego rodzinnego miasta, ale chciałbyś zobaczyć, co się w nim zmieniło? To żaden problem. Google zaktualizowało bowiem usługę Street View, dodając do swoich map wiele nowych zdjęć. Od wtorku w Google Street View dostępne są fotografie z największych polskich miast oraz naprawdę wielu mniejszych miejscowości.


Dzięki Google Street View, aplikacji wzbogacającej mapy Google'a o panoramiczne zdjęcia wybranych miejsc, możemy już zobaczyć, jak wyglądają setki polskich miast i atrakcji turystycznych. Co prawda mapa Polski została objęta usługą już w marcu 2012 roku, ale dotychczas była wyposażona w niezbyt wiele fotografii.

Od wtorku w Google Street View dostępne są nowe zdjęcia m.in. z Łodzi, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina i Katowic oraz setek innych miast. Na mapach Google'a można podziwiać również wiele atrakcji turystycznych, w tym sopockie molo, zakopiańskie Krupówki, Zamek Bobolice, Pałac w Nieborowie, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach czy Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. W redakcji też odwiedziliśmy swoje rodzinne strony.

Aby zobaczyć zdjęcia oferowane przez Google Street View, należy maksymalnie przybliżyć mapę Google'a, wybrać wskazaną lokalizację i kliknąć w rozwiniętym menu w zakładkę "więcej". Tam widoczna będzie opcja "Street View". Można również chwycić ikonę pomarańczowego człowieka, która znajduje się nad suwakiem przybliżania/oddalania widoku, i upuścić ją w wybranym miejscu. 

Źródło: 
Blog Google Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz