wtorek, 2 kwietnia 2013

Wyprzedaż maczug smoleńskichDonald Tusk nie powiedział tego wprost, ale "prostowanie przekłamań i bzdur" ws. Smoleńska jest zapowiedzią powstania w Kancelarii Premiera zespołu, który zmierzy się z siłą medialną Antoniego Macierewicza. Maciej Lasek kontra wspomniany poseł PiS.

Jak to odczytywać? Ano, Jarosław Kaczyński ma taran smoleński, jako najskuteczniejsze narzędzie polityczne, więc Tusk korzystając z okazji chętnie na to przystaje.

Narracja smoleńska w ostatnich trzech latach stała się wiodącą treścią polityczną. Żadne doszlusowanie Polski do cywilizowanych krajów, załatwienie nowoczesnych potrzeb egzystencji narodu. Nie! Walki plemienne o Smoleńsk. Polityczne maczugi pójdą w ruch - jak szły do tej pory - Centrum Informacyjne Rządu kontra Sejmowa Komisja ds. katastrofy smoleńskiej.

Tak wygląda sytuacja na froncie smoleńskim od strony sztabów. Wojna na razie jest symboliczna i ma znamiona zimnej wojny pozycyjnej. Plemiona okładają się w Sejmie, w mediach, a nawet przy rodzinnych stołach. Dowódcom to się wielce opłaca, bo taka praca intelektualna nie wymaga ryzyka Bonapartego. Od tych symbolicznych ciosów maczugą nikt fizycznie nie ginie, powstaje ledwie trauma posmoleńska. Kto jednak by się przejmował psychiką narodu.

Wyprzedaż maczug smoleńskich trwa w najlepsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz