piątek, 13 września 2013

Palikot godzi się z Wandą NowickąJanusz Palikot ewoluuje - do początków Ruchu Palikota, gdy partia miała szeroką formułę. Zjazd w dół partia Palikota rozpoczęła, gdy pozbyła się Wandy Nowickiej.

Ruch Palikota tracił na lewicowości, a zyskiwał lewackość za sprawą mężczyzn, którzy potrafili wygenerować tylko antyklerykalizm i to w postaci ortodoksyjnej.

Polityka to skuteczność, a nie ortodoksja. To, co się głosi, winno się osiągać dostępnymi politycznymi narzędziami. A tego RP nie potrafiło i stawało się nudne ze swymi happeningami, które osiągały efekt sequelu - przewidywalności.

Zyskiwało na tym SLD, które de facto od roku 2005 jest martwe. Zdaje się, że Palikotowi wrócił rozum (polityczny) i przeprasza się z gąską, tj. z jedną z twarzy feminizmu (w dobrym znaczeniu), Wandą Nowicką.

Jeżeli tak jest, to mogę Palikotowi złożyć gratulacje. Janusz P. zamierza złożyć oświadczenie, które "zamknie czas kłótni i problemów" (taki eufemizm medialny), przeprosić Wandę Nowicką i zaprosić do współpracy.

To zdaje się, iż zbyt mało. Palikota czeka jeszcze zaprowadzenie porządku w kierownictwie swojej partii, a jest wielu do usunięcia. Nie będę wskazywał palcem, ale głównie mężczyźni byli balastem, którzy Ruch Palikota niemal pociągnęli na dno. Sondażowe - też.

Polska potrzebuje lewicy. Nowoczesnej lewicy, a nie nomenklaturowej.

2 komentarze:

  1. Zapraszam do mnie, w temacie: Wanda Nowicka zakłada stowarzyszenie czyli o NGOizacji polityki http://bogumilkolmasiak.blogspot.com/2013/09/wanda-nowicka-zakada-stowarzyszenie.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszam do mnie, w temacie: Wanda Nowicka zakłada stowarzyszenie czyli o NGOizacji polityki http://bogumilkolmasiak.blogspot.com/2013/09/wanda-nowicka-zakada-stowarzyszenie.html

    OdpowiedzUsuń