wtorek, 7 października 2014

Ziemkiewicz nie napracował się dla Onetu, zresztą Gmyz też


Onet pozbył się Rafała Ziemkiewicza w związku z pogłębionym tematem gwałcicielsko-kaszalotowym, który miał być w nastepnym (drugim) felietonie na tym portalu.

Współpraca trwała kilka dni, bodaj zaowocowała  jednym felietonikiem, w którym autor "myśli o nowoczesnych kaszalotach patriotyzmu" napluł na Janusza Palikota i kazał Palikotowi przepraszać. Kogo przepraszać? Pewnie plującego.

Można było Onetowi współczuć, że poszedł na taką współpracę. Ktoś tę decyzję w Onecie podjął, czyżbyautor wcześniej współpracujący z "Do Rzeczy", albo z "wSieci", a może Onet nabył siły redaktorskie z niezalezna.pl?

Kulisy dzisiejszych mediów są zakryte, bo chodzi o duży szmal. To nie polityka, ani życie celebrytów.

Ktoś w Onecie w imię pełnego spektrum pomyślał o Ziemkiewiczu i Cezarym Gmyzie. W ten sposób nie doceniono jednak kilku autorów, Takich jak Stanisław Michgalkiewiecz (może się mylę), bo Janusz Korwin-Mikke pisze bloga na tym portalu.

Na boga! Ponadto w psychiatryku kilka niedocenionych autorów się jeszcze znajdzie, nie odbiegający warsztatem od Ziemkiewicza i Gmyza, a metaforyką dorównujący Coehlo. Bo dla tych dwóchg autorów taka Mniszkówna to geniusz pisarski.

Najprawdopodobniej redaktorzy w Onecie nie są po filologii, ani po studiach dziennikarskich, bo fachowiec nie wpadłby na pomysł zatrudnienia Ziemkiewicza i Gmyza.

Ale ktoś naprawił błąd poprzedniego decydenta w Onecie pod pretekstem jeszcze bardziej pogłębionego tematu gwałtu, o którym miał pisać Ziemkiewicz - pewnie chodzi o gwałt zbiorowy. Wszak jest pogłębiony w stosunku do gwałtu jako takiego. Gwałt zbiorowy - bo zrezygnował też Gmyz. Z oświadczeń na Twitterze wynika, że ten ostatni sam dokonał tego "wyczynu" - samozwolnienia. Po co jednak Onetowi pogłębiony temat trotylowy.

Czyżby Gmyz pogłębił wiążąc dowodowo smoleńskiego tupolewa ze strąconym boeingiem nad wschodnią Ukrainą?

Hm. Ani wzmiankowani to dziennikarze pełną gębą, ani interesujący intelektualnie. Na pewno żaden z nich nie ma pogłębionego rozumu.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz