wtorek, 19 kwietnia 2016

Grzegorzu Schetyno! Stwórz z Ryszardem Petru gabinet cieni. Działajcie, twórzcie, etc.! Bo PiS wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej


Grzegorz Schetyna obliczył, ile godzin Andrzej Duda udawał, że jest niezależny od prezesa PiS. 208 godzin udawania.

208 godzin temu prezydent Duda zapomniał się na Krakowskim Przedmieściu i mówił o przebaczeniu. Szybko go poprawił Jarosław Kaczyński: najpierw kara, a potem przebaczenie. Taką skonstruował wykładnię winy za katastrofę smoleńską.

Na dowód tego prezes odepchnął Duda, bo to nie było podanie ręki. Ripley miał miejsce w katedrze gnieźnieńskiej, w które prezes zasygnalizował, że ma ołów w tyłku, gdy innu podnieśli siedzenia z ławek kościelnych, aby przywitać Dudę.

Po 208 godzinach Duda wraca w ręce prezesa, jako jego pacynka. Nad Pałacem Prezydenckim powiewa biała flaga.

Szef Platformy Obywatelskiej twierdzi, że podczas głosowania nad pisowskim nadliczbowym sędzią Trybunału Konstytucyjnego doszło ewidentnie do oszustwa. Nie zgadza się liczba głosów oddanych z iloością posłów PiS na sali. Liczba jest o kilkaście osób zawyżona.

To szachrajstwo. Oszustwo. Jeżeli byłoby prawdą. Tego nie musi badać żadna prokuratura, bo Ziobro do tego nie dopuści, ale może dokonać jakaś renomowana firma zewnętrzna.

Nie wszystko można potraktować młotkiem, jak swego czasu Ziobro walnął laptopa.

Schetyna nie może się nadziwić zachowaniu Witolda Waszczykowskiego, który nie życzy sobie, aby przyjeżdżał do Polski wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

A jakież faszywe słowa padłt z ust zastępcy Waszczykowskiego, Konrada Szymańskiego: Timmermans jest wielce oczekiwany, ale... po nowym faktach.

A te nowe fakty będą wówczas, jak Kaczyński zrobi prawo jazdy, albo przestanie pluć na Polaków.

Jeszcze nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę, że PiS rozpoczął wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej. Działania opozycji nie są wystarczające, bo nie wystarczy, iż Schetyna zrobi konfrerencję prasową.

Potrzebne są działania bardziej zdecydowane i komunikaty do Polaków bardziej precyzyjne i proste. A takim mogłoby być stworzenie gabinetu cieni wspólnie z Nowoczesną. Wówczas wszelkie absurdy PiS otrzymałyby jasną ripostę i mogłyby być obnażone w swej bylejakości.

Bez obawy, Polacy w większości poprą opozycję. Dostaniecie wsparcie od Solidarności XXI wieku, KOD-u. Już mamy PRL PiS, a będzie jeszcze gorzej.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz