piątek, 1 kwietnia 2016

Petru nie rusza głową, tylko zadkiem


Ryszard Petru łudzi się, że ugra coś przy Jarosławie Kaczyńskim. Dlatego po wczorajszym spotkaniu na "szczycie" liderów w Sejmie był najmniej krytyczny w stosunku do propozycji prezesa PiS  kwestii uspokojenia sytuacji w Polsce.

Jak uspokoić?

Przecież Kaczyński z niczego się nie wycofa. Dalej będzie brnął w bezprawie. Po Trybunale Konstytucyjnym weźmie się za KOD i Mateusza Kijowskiego.

Kaczyński ocenił sensualnie swoich przeciwników, chciał usłyszeć tembry głosów, gesty jakie mają do siebie. Czy już ma pomysł, aby szczuć Schetynę na Petru i Petru na Schetynę?

Chyba tak.

Dzisiaj Petru zastanawia się, jaki krok wstecz chce zrobić Kaczyński, bo o tym mówił na owym spotkaniu. Jakikolwiek krok zrobi prezes, nazwie to wstecz ku pokojowi. Tu nie chodzi o logikę, ale o wciągnięcie w grę.

Przydzie taki moment, że Petru wciągnięty, nie bedzie umiał się wycofać. Wpadnie w pajęcze sidła Kaczyńskiego.

PiS to mało sybtelna pajęczyna, sidła, struktura i retoryka mafijna. Nikt przed PiS-em nie rozwalał tak państwa. Nikt. Kaczyński zaś na żadne spotkania nie przychodził, tylko uchodził.

Kaczyński to uchodźca z rozumu.

Jego trefne jajko, Andrzej Duda od razu zaczął waniajet po wyborze na prezydenra. Czy nie zaleciało zbukiem, gdy dawał nogę przed Ewą Kopacz? A potem z Trybunałem Konstytucyjnym.

Dla opozycji pozostaje szukać jednego wspólnego głosu, a przede wszystkim silnych komunikatów do Polaków, którzy muszą się dowiedzieć, jak PiS i Kaczyński oszwabiają Polaków i co ma do zaproponowania opozycja.

Dlaczego do tej pory nie został stworzony gabinet cieni i nie został podany skład ministrów in spe? Ruszajcie głową, a nie tyłkiem, który wleczecie na spotkanie z Kaczyńskim, zrobi was wszystkich jak jeden mąż w polityczne truchło.

Zbuki chcą z was zrobić zbuki, aby Polska dla Unii Europejskiej i dla Zachodu miała ten sam nieprzyjemny zapach. Swąd Polaczków

Już w kraju nie można oddychać! Ruszać głową, a nie zadkiem! Przejąć inicjatywę i stwarzać fakty polityczne, a nie łazić na gwizd, jak konie (elementy animalne) w kieracie.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz