środa, 17 sierpnia 2016

Bielan z pawiem, tak mu wdrukowali. Myli się mu wszystko, gdy ma wypowiedzieć coś od siebie


Gdy już PiS odejdzie - a nie jestem taki pesymistą, jak Kazimierz Kutz - trzeba pomyśleć o jakiejś umowie nie tylko międzypartyjnej, ale przede wszystkim obywatelskiej, by nie dopuszczać do publicznych synekur takie postaci, jak Adam Bielan.

Nie tylko niewartościowe intelektualnie, ale przede wszystkim pokraczne moralnie. Bielan to taki Zbigniew Stonoga, ten sam styl i poziom argumentacji wypowiedzi. Człowiek jest mieści się cały w słowach, bo w nich zawartość jego czaszki i przede wszystkich moralności, w tym wypadku brak jej, amoralność.

Za sprawą Bielanów, Stonóg, Pięt, tudzież innych osobników bielanopodobnych - sfera publiczna stała się ich domem publicznym.

Wydalą z siebie każdą niedorzeczność, bo niczego w sobie nie mają, a tylko wdrukowane komunikaty dnia. W istocie jest to li tylko rzyg na rozum - i z tym bieżą do mediów - artykułują się jako pawie. Puszczają pawia na nas, na przyzwoitość, inteligencję.

Acz nie dziwię się Piotrowi Kraśce, że zaprosił Bielana, bo kogoś trzeba, bo w PiS pustynia, tak mają ci beduini intelektu. Do Bielana pasuje każda metafora degradująca, bo to taki człowiek.

I wydalił z siebie Bielan, iż spór o Trybunał Konstytucyjny jest sporem politycznym. Tak mu kazali powiedzieć.

Trzeba tych stonogów Bielanów, którzy bieżą do mediów ze swoimi pawiem pomyśleć, aby kiedyś - dzisiaj piszę na zaś - ich nie dopuszczać do Sejmu, Senatu, bo to synekury w przestrzeni publicznej, w tym naszym domu, który robią publicznym, wg nich wszystko można, nawet mówić takie brednie.

Chłopię nie rozumie, że spór polityczny nie wpisuje się do Konstytucji, jako gwaranta prawa. Do Konstytucji jest wpisane niewywiązywanie się z przestrzegania prawa przez premiera, ministrów i prezydenta.

I wówczas to jest spór polityczny, a tak naprawdę prawny, który otrzymuje należne mu miejsce - Trybunał Stanu.

Taki Kononowicz to geniusz przy Bielanie, bo ten powiedziałby, że chodzi o to, aby nie było niczego. A Bielan rzecze, aby nie było prawa, rozumu, sensu, bo takie wdrukowane zostały mu komunikaty, które w mediach puszcza pawiem.

Beztalencie!

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz