środa, 25 lipca 2012

O, qu! Sondaż - PO traci


Sondaż OBOP przeprowadzony po aferze z taśmami PSL nie jest korzystny dla PO. Wyborcy obarczają partię Donalda Tuska "okradaniem Polski" przez chłopską partię. Paradoksalne - PSL nie traci.

Do tego sondaż dotyczy okresu przed ujawnieniem nepotyzmu polityków Platformy w agencjach wdrażających projekty unijne.Czy zyskuje opozycja? Nie. PiS ma nadal te swoje 22 gradusy, nie chce partii Kaczyńskiego wspinać do góry, a wręcz przeciwnie - opada.

O czym to świadczy? Mianowicie, Polacy zrażają się do brudnej polityki, ale nie przerzucają sympatii na antysystemowe myślenie pisowskie. Lewica też ledwie dyszy. Miller z Palikotem nie potrafią sformułować pozytywnej propozycji dla Polski, która przebiłaby się przez szum medialny.

Zupełnie co innego straszy Polaków. Nastroje są w narodzie minorowe, gdyż zaczynają być odbierane sygnały o zbliżającym się kryzysie. Tym razem dotknie on Polski i temu zdaje się nie zaradzą żadni politycy. Polska gospodarka jest zależna od Zachodu, gros towarów produkowanych u nas jest sprzedawanych w UE. Jeżeli dorzucimy do tego bezrobocie, które obecnie wynosi 13%, a nie będzie się zmniejszać, nie należy się dziwić fatalnym nastrojom.

Polacy na to wszystko mogą tylko mówić: O, qu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz