wtorek, 31 lipca 2012

Dzieci Kościoła

Umiarkowany publicysta katolicki Szymon Hołownia opuścił "Newsweek" po publikacji materiału o dzieciatych księżach. Autorki - Renata Kim i Małgorzata Święchowicz - opisały trzy przypadki księży, którzy "w celibacie" spłodzili swoje potomstwo.

Drożdżami do tego tekstu była śmierć noworodka na poznańskiej plebanii, gdzie wikary zawinił śmierci swojego dziecka. Po publikacji opisującej owo śmiertelne zdarzenie w "Głosie Wielkopolskim" i "Newsweeku" prokuratura wznowiła śledztwo.

Dziennikarki chciały się przyjrzeć bliżej temu problemowi. Wzięły na warsztat tylko przypadki pierwsze z brzegu. Powołują się jednak na dane naukowe, a w posiadaniu takich jest prof. Józef Baniak z Poznania, który bada seksualność księży. Celibat jest zapisany tylko w powinnościach kleru, w ogóle nie przestrzegany przez "urzędników" Pana Boga. Większość kleru uprawia seks, ok. 10% posiada dzieci, a więc pozostaje - w mniej lub bardziej luźnych - w związkach partnerskich. Kolejny śmiertelny grzech - by trzymać się nomenklatury Kościoła.

Hołownia na ten artykuł się obraził i "wyszedł" z "Newsweeka", oskarżając autorki i naczelnego, Tomasza Lisa, o niesolidność dziennikarską.

Zagorzali katolicy nie wierzą w prawdę, jeżeli nie zgadza się z ich deklarowaną prawdą. Autorki odpowiadają Hołowni, wszak do wczoraj to ich kolega redakcyjny. Media prawicowe stanęły za Hołownią murem: Kościół jest czysty, a kler "nie robi dzieci", nie rozpina rozporka, itd.

Dziennikarki prawdopodobnie dotknęły wierzchołka góry lodowej. Prowadzone są nowe badania nad celibatem, seksualnością kleru i płodnością księży. Liczby dotyczące rui i poróbstwa są większe, niż autorki podały w swoim artykule.

Kościół nie dba o swoje potomstwo, swój przychówek, swoje dzieci spłodzone narządami płciowymi kleru. Jest rozwiązły, a głosi zupełnie co innego. Przy czym kler jest nieludzki, bo nie dba o swoje potomstwo. To jest zgroza, to woła o pomstę do nieba.

Po artykule w "Newsweeku" odezwały się kobiety, które spotkała przyjemność z księżmi. Tak to opisują dziennikarki: Dzień po publikacji tekstu pt. „Nieświęte rodziny” dostaliśmy kilka listów od kobiet, które były w związku z księżmi. Dziękowały nam za podjęcie tematu i prosiły, by pisać o tym więcej. Jedna z czytelniczek zapamiętała, co mówił jej ksiądz i do dziś nie może się nadziwić jego hipokryzji: "Środki antykoncepcyjne? Jasne! Przecież musisz być zabezpieczona przed ciążą". I jeszcze to: "Spotkamy się na plebani- najciemniej pod latarnią".

2 komentarze:

  1. Tia, najciemniej pod latarnią... Zakazać plebsowi tego, co wolno tylko nam, a nakazać to, czego nam nie chce się robić, oto przesłanie kleru.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam na moim blogu.

    Kler będzie się wił, do ostatnich faktów ujawnionych w mediach będą się musieli odnieść. Chociaż znając ich, potraktują to jako atak na Kościół i św. Tradycję.

    OdpowiedzUsuń