wtorek, 17 lutego 2015

Kukiz kopie się z koniem


Paweł Kukiz to twardy zawodnik. Postanowił pokopać się z koniem i przekonać się, czy ma lepsze kopyto. Tak należy rozumieć jego start w wyborach prezydenckich. Staje naprzeciw dużych partii i ich kandydatów.

Widać, że Kukiz to waleczne serce. Jak Braveheart pokazuje nieprzystojne gesty w stronę drobnicy kandydatów i urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nawet jak filmowy bohater ściągnął spodnie. Oto jego żona nazwała wszystkich kandydatów oszołomami, więc Kukiz ze spuszczonymi spodniami staje jeszcze frontem. Twierdzi, że Komorowski wykreował się na monarchę.

Tu płynnie Kukiz przechodzi na drugi rodzaj kopania z koniem. Braveheart chce pokopać się z rozumem.  Mianowicie jest za ustrojem, jak w krajach anglosaskich, ale waleczny Kukiz zapomina, że tam jest monarchia konstytucyjna i Elżbieta II tyle może, co Komorowski.

Powtarza mantrę, że jest za ustrojem jak w cywilizowanych krajach, czyli esencją demokracji. A w takiej esencji o wszystkim decyduje kartka wyborcza i referendum. O koniku (a nie koniu) Kukiza usłyszała spora część Polski, o jednomandatowych okręgach wyborczych. O tym decydują wyborcy, a nie jednoosobowo Kukiz.

Kukiz kopie się ze wszystkimi i wszystkim. Waleczne Serce bez zaplecza. Choć twierdzi, że ma 4 proc. poparcia. Chyba zsumował wszystkie sondaże. Może wówczas suma 4 proc. mu wychodzi. Nie wiem, jaki jest Kukiz z algebry, może jest jak z tym jego kredytem we frankach. Gdy go zaciągał, wszystko było okey, gdy frank zyskał na wartości, Braveheart twierdzi, że to lichwa.

Kukizowi najlepiej wychodzą takie protest songi: a to kopiące się z partiami, a to z rozumem. Pozostaje mu powołać partię Rock&Roll i kraj demolować z Janem Borysewiczem - muzyką. To mu zdecydowanie lepiej wychodzi.

Więcej >>>

1 komentarz:

  1. Kukiz, przede wszystkim,to nie konik, tylko człowiek, Jeśli już to nie kopie! Jedynie lekko szturcha ostrogami! Widać dobrze szturcha, jeśli są takie odzewy! Jeszcze trochę, a będzie słychać wielki kwik tych, których szturcha. Już ich słychać wszędzie! Boją się i kwiczą w każdą stronę, żeby czasami nie zmusił ich do galopu! A galop przyjdzie, jeszcze trochę czasu potrzeba, żeby ludzie się zjednoczyli! Będzie taki galop, że nie będą wiedzieli, gdzie się ukryć!

    OdpowiedzUsuń