poniedziałek, 8 lutego 2016

Prezydencie Duda, Komisja Wenecka zjawiła się w Polsce, bo źle u nas się dzieje. Źle


Komisja Wenecka nie przyjechała do Polski na wakacje, ani na ferie zimowe, ale dlatego, że w państwie polskim źle się dzieje.

Dyplomacja pod zarządem Witolda Waszyczkowskiego uznała, iż opinia Komisji nie będzie wiążąca dla rządu Beaty Szydło.

Z kolei rzecznik prezydenta Andrzeja Duda Marek Magierowski puścił inną retoryczną farbę: zadanie komisji na pewno będzie brane pod uwagę.

Tenże rzecznik zaklina rzeczywistość twierdząc, że spotkali sie dwa prawnicy "świetnie znający się na prawie". Gdzie i kiedy Duda dał się poznać na znawstwie? Na razie poznaliśmy go od złej strony prawnej, a w publikacjach przedmiotowych ma takie osiągnięcia, jak nielot publicystyczny Magierowski.

Stwierdzam kolejny raz, iż PiS w osobach Dudy i Szydło to reprezentanci Polski zdegradowanej. Termin ten nie ma wiele wspólnego z socjalnym spojrzeniem na kraj, ale oceną fachowości wymienionych osób.

Zdegradowani będą degradować instytucje. I dlatego w kraju jest Komisja Wenecka. Od prawników naprawdę znających się na prawie, czyli od prezesa Trybunału Konstytucyjnego i od I prezesa Sądu Najwyższego delegaci Komisji Weneckiej usłyszeli zupełnie, co innego niż od Dudy.

Może nie użyte zostały takie słowa, jakimi chcę się posłużyć, ale PiS w Sejmie i Duda uprawiają w Polsce bezprawie, dotyczy to mianowania sędziów TK przez Sejm obecnej kadencji, nie przyjęcia przez Dudę przysięgi sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji, a zatem prezydent nie wywiązuje się z obowiązków konstytucyjnych.

To jest bezprawie.

Dlatego Komisja Wenecka przujechała do Polski, prezydencie Duda! Nie zaklinaj rzeczywistości i nie używaj pokrętnej retoryki, bo kręcisz na siebie powróz.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz