wtorek, 12 marca 2013

Negocjowanie papieżaW stand-upie Abelardy Gizy trudno dopatrzeć "ataku na Kościół i papieża", za który tchórzliwie przeprasza TVP2. Ludzkie cechy papieża nie są żadną świętą sprawą, tak samo Chrystusa, który był człowiekiem. Ludzie Kościoła mają nieść do ludzi dobro, a nie respekt.

Papież robi siku, bo ma przyrodzenie, acz go nie używa do powiększania ludu bożego. Kler może mieć pretensje do Stwórcy, że nie uczynił im kurka odróżniającego od populacji, nad którą chcą panować, a ta część nie powinna ich kusić do grzesznych czynów.

Kler sam pcha się na medialną i satyryczną tapetę. W Polsce jest to szczególnie widoczne, duchowni otwarcie walczą o przywileje materialne (0,5% odpisu podatkowego) i medialne (organizowanie manifestacji " w obronie" TV Trwam). Kościół jest zatem siłą polityczną - w Konstytucji zaś jest martwy punkt rozdziału państwa od kultu.

Parlamentarny zespół ds.przeciwdziałania ateizacji kraju to służba na rzecz Kościoła katolickiego. Dziwne, iż w Sejmie nie ma przeciwwagi w postaci jakiegoś sejmowego zespołu ds. przeciwdziałania inkwizytorskich zapędów Kościoła.

Jak Kościół się medialnie desakralizuje, można było oglądać podczas celebrowania rozpoczynającego się konklawe. Celebryci kardynałowie składali przysięgę na Biblię, ustawieni w rzędzie, jak dzieci. Czy to nie urażenie ich godności, na Biblię przysięgę sądową składają świadkowie i oskarżeni w przybytkach prawa niektórych państw, a i tak im się nie wierzy.

Hierarchowie nie dowierzają sobie nawzajem, a nakazują wiernym wierzyć w dogmatyczne prawdy objawione. Watykan zaś jawi się jako świątynia przekupniów (celebrytów), którzy ukryli się przed okiem mediów. Konklawe to targi personalne, koterie negocjują, aby nie wyłonić kogoś podobnego do Benedykta XVI, który złożył dymisję.

Abelard Giza niczego nowego nie powiedział poza oczywistościami na temat kleru. Skutecznie kardynałowie obnażyli się celebrą przed konklawe. Gdy wyłonią spośród siebie wynegocjowanego papieża, desakralizacji nastąpi ciąg dalszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz