niedziela, 16 sierpnia 2015

PiS ma następnego pacjenta do "zadbania o zdrowie": Jacka Pałasińskiego


Dziennikarze hurtowo zaczynają podpadać PiS-owi. Krystyna Pawłowicz do Justyny Dobrosz-Oracz skierowała następujące słowa: "Na jesieni nowa władza będzie musiała zadbać o pani zdrowie..."

Jak to odczytywać? Leczenie? Nie. Raczej groźna. Kolokwializm, bądź eufemizm, dotyczący uszczerbku zdrowia, grożenie: "zadbam/zadbamy o twoje zdrowie".

W każdym razie cel jest wyraźny: placówka zdrowia dla dziennikarki TVP1.

Następny do "zadbania o zdrowie" jest Jacek Pałasiński. Ale dziennikarz TVN24 to "ciężki przypadek". Od razu nadaje się pod respirator.

Pałasiński odmawia PiS prawa do "bohaterów narodowych": Dmowskiego i Piłsudskiego, a nawet posuwa się dalej. Nie odróżnia bolszewików z 1920 roku od PiS.

Czyli: tam gdzie stał Tuchaczewski, tam dzisiaj stoi Kaczyński. Trawestacja wszak klasyka naszego największego, domorosłego metaforysty - prezesa PiS.

PiS będzie się musiał zająć nie tyle reformą służby zdrowia, ile reformą - a praktycznie - defasonowaniem - pacjentów tejże służby zdrowia.

Lecz PiS i najnowszy prezydent Andrzej Duda tak rozumują reformy. Defasonowaniem rzeczywistości, polityki, Polski i Polaków. Oto wpis Pałasińskiego na FB:Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz