sobota, 15 sierpnia 2015

Pomniki Lecha Kaczyńskiego i ochrona jego dobrego imienia - absurdy, które nas czekają


Histeria pomnikowa dopiero przed nami. A będzie potężna i to dotycząca miejsca centralnego w kraju: na Krakowskim Przedmieściu w stolicy.

Dlatego warto przyjrzeć się, jak "zatwierdza się" pomniki Lecha Kaczyńskiego (nie bzdurzmy o pomnikach ofiar katastrofy smoleńskiej). W Szczecinie rajcowie uchwalili wybudowanie monumentu na skwerze Lecha Kaczyńskiego. Dlatego, że mają większość w Radzie Miasta.

Nie odbyła się żadna dyskusja publiczna, nie licząc komentarzy pod tekstem o decyzji radnych opublikowanym w "MM Szczecin". Wątpliwości wyraził wojewoda zachodniopomorski, który dostrzegł problem prawny. Mianowicie uchwała o pomniku może być nielegalna, bowiem radnych obowiązuje nadrzędność planu zagospodarowania przestrzennego, a ten wyraźnie informuje, iż w tym miejscu jest "zakaz wprowadzenia nowej zabudowy z wyjątkiem obiektów podziemnych".

Zatem jakimś rozwiązaniem jest podziemny pomnik Lecha Kaczyńskiego. Miejsce bliskie ideologii PiS.

Ale nie to spowodowało, iż pomnikiem in spe zmarłego prezydenta pod Smoleńskiem zajmie się prokuratura. Komentarze pod artykułem o sporze wokół pomnika (w istocie namiastka debaty) zainteresowały głośnego pieniacza Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Ochrony Przed Sektami i Przemocą.

Gościu Nowak przeczytał komentarze i dostał piany pieniacza, tak się wzburzył, że doniósł do prokuratury, uzasadniając, iż komentarze internautów naruszyły dobra osobiste członków tego komitetu od sekt w postaci - uwaga! - kultu po zmarłym L. Kaczyńskim przez poniżenie i zakwestionowanie uczciwości i dobrego imienia zmarłego.

Występujesz przeciw kultowi brata Jarosława Kaczyńskiego, możesz być molestowany przez organa ścigania, bo jakiś samomianowaniec od sekt poczuł, że jego uczucia kultu Lecha K. został obrażone.

I tak może stać się na Krakowskim Przedmieściu, a nawet nowy prezydent zaproponować projekt uchwały o ochronie dobrego imienia Lecha K.

Pomniki, ochrona prawna imienia Kaczyńskiego - takie szykują się nam absurdy. Polska Surrealna.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz