sobota, 31 października 2015

Religia w szkole jest nieetyczna. Reakcja na "Świecką Szkołę" i "Liberte!"


Mściwość katolicka objawiła się kolejny raz. Jakaś Fundacja Stypendialna "Dzieło Świętej Kingi" zbiera podpisy przeciwko finansowaniu miesięcznika "Liberte!" ze środków publicznych.

Katolicyzm w całej okazałości miłości. Adam Mickiewicz ubrał to w oksymoron, iż tak "kochają z nienawiści".

Naczelny "Liberte!" Leszek Jażdżewski wsparł akcję "Świeckiej Szkoły". Zebrano 150 tys. podpisów pod petycją o zaprzestanie finansowania lekcji religii z budżetu, tj. wyrzucania w błoto 1,5 mld zł rocznie.

Teraz mamy reakcję środowisk katolickich.

Po stronie katolicyzmu mamy do czynienia z mobilizacją wstecznictwa przeciw rozumowi. I w tym wypadku przeciw wiedzy i nauce, bo lekcje religii katolicyzmu nic nie maja wspólnego z jakimkolwiek rozumem, nowoczesnością, Polską, są nieetyczne. Tak nauczana religia kosztem wiedzy i za takie ogromne pieniądze jest nieetyczna.

"Liberte!" staje co roku do konkursu o stypendium, które urządza ministerstwo kultury. W Polsce kultura i tak jest marnie dotowana.

"Liberte" w latach 2013 i 2015 dostało uczciwie 123 tys. zł, które przeznacza się na papier i honoraria autorskie. Na ciężką pracę intelektualną. Jak to można porównać z 1,5 mld zł, które są wyrzucane w błoto na niewiedzę?

Teraz będzie rządzić PiS, więc "Liberte!" nie dostanie żadnej dotacji, a będą go otrzymywać takie fundacje, jak owe "Dzieło...", przedstawiciel Ciemnogrodu.

Nadchodzi Średniowiecze i przedstawiciele skamielin katolickich. Będą propagować miłość katolicką z nienawiści. Taki polski reakcjonizm.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz