poniedziałek, 16 listopada 2015

Reytan Waszczykowski położył się rozumem


Jarosław Kaczyński ma genialne wojsko - pardon: polityków. Najpierw Konrad Szymański wpadł na pomysł, że położy się Reytanem na granicy i nie wpuści uchodźców do Polski.

Taki z niego patriota. A jeszcze większym patriotą okazał się Witold Waszczykowski.

Ministrowi dyplomacji Reytanem położył się rozum. Czyż to nie genialne, godne Napoleona, aby z młodych Syryjczyków robić legiony i - hajda! - wysyłać ich do Damaszku, aby walczyli o swoją ojczyznę.

Nawet im pieśni bojowych nie trzeba układać. Mazurka Dąbrowskiego przerobi się na Mazurka ibn Asada: "Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, będziemy Syryjczykami". Wisłę i Wartę zamienia się na ichnie rzeki.

Takich to geniuszy z XIX wieku mają w PiS.

Rady radami dla Syryjczyków, ale ten Reytan Waszczykowski jest szefem dyplomacji. Hm, taka nam zdarza się następna Anna Fotyga. U Kaczyńskiego same Fotygi i Reytany.

Umysły im leżą, a w zasadzie walczą pod Rozumem. Reytan Waszczykowski właśnie wyciągnął z pochwy szablę i atakuje Rozum z okrzykiem na ustach: "Za Rodzinu, za Stalinu Kaczyńskiego".

Za co zostaliśmy pokarani? Za co nam zsyłają geniuszy: Dudę, Szymańskiego i Waszczykowskiego. Same Reytany leżące poprzek rozumowi.

Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz